| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema mare sad Sunt in clasa cu un baiat, stiu 100% ca ma place si eu il plac pe el, de fapt il iubesc. Colega mea este vara lui, ea stie ca il plac, vb mult cu ea. Ei intr-o zi jucau adevar sau provocare iar colega mea i-a pus sa ma pupe pe obraz, si el m-a pupat, si dupa mi-a zis ca si el era rosu la fata happy Apoi, dupa vreo 3 zile colega mea i-a zis, daca e ceva fa acum tu primul pas, daca nu las-o balta ca nu vreau sa o mai vad ca sufera. Iar el i-a spus ca nu vrea sa ma raneasca si ca nu e pregatit de o relatie, de aceea vrea sa il uit. Problema este ca eu NU POT SA IL UIT, iar pe o parte nici nu vreau. Colega mea ma tot intreba cum sunt si i-am spus ca trista, apoi mi-a zis ca a vb cu el si i-a zis "Faci fata sa sufere" iar el i-a zis "Nu mai spune si tu, ca si asa cand ma gandesc.". Dupa ce am aflat ca vrea sa il uit am inceput sa plang, a doua zi am plans mai rau, chiar si acum imi dau lacrimile dar ma abtin. Il iubesc prea mult, nu pot sa il uit. Mai ales ca ieri la scoala eu am stat doar la primele 2 ore ca apoi a trebuit sa plec, mi-a zis alta colega ca in prima ora se uita iar la mine, iar dupa ce m-am cerut de la dirig sa ma lase acasa, se uita intr-una la mine, pana am iesit pe usa. Si inainte se uite, deci e ceva obisnuit. Azi in fiecare ora se uita la minee, si in pauze, la mate am dat test si mi-am dat seama ca in timp ce scria se uita la mine, si se uita si dupa. Nu am vb niciodata cu el despre "noi" sa zic asa, adica stim amandoi ca ne placem, dar nu vb. Adica mai noi nu mai vb deloc, decat ne uitam unul la altul. Am aflat de la un prieten de al lui ca el i-a spus ca nu are tupeu sa vb cu fata de care ii place, si ca e mai timid cand vine capitolul "dragoste". Inteleg ca nu vrea sa ma raneasca, avand in vedere ca eu nu am mai fost cu nimeni, dar ce sa fac? Nu vreau si nu pot sa il uit, ce as putea sa fac? Am momente cand vreau sa ii trimit mesaj pe fb, dar ceva ma opreste pentru. ca stiu ca a2a zi merg la scoala si mi-ar fi rusine sa vb cu el. Si sa vedeti, azi am descoperit ca pe caietul meu de fizica la spate colega mea mi-a scris "All you need is love. Iar eu am nevoie de _ _ _ _ _ _ _" ( a scris doar prima si ultima litera)... Maine cand o sa ii zic o sa fac cumva sa auda si sa vada si el laughing Dar ce pot sa fac? Nu vreau sa il pierd, este singurul lucru pe care nu mi l-as dori, sa il pierd pe el. Sfaturi va roog sad

Răspuns Câştigător
| Maria_Roxana_1999 a răspuns:

Buna draga mea.Asa am fost si eu. Daca vezi ca te place si stii asta 100% atunci de ce nu incerci sa vorbesti cu el? Stiu ca ti-e teama si ti-e rusine dar in viata nu o sa faci nimic daca nu incerci.Incercarea moarte n-are si crede-ma si eu am patit asa...Dar mi-am luat inima in dinti si am mers si i-am spus baiatului de care mi-am placut ca daca ma place sa imi zica in fata nu prin colegi sau prieteni.Si apoi a ras s-a uitat la mine si am inceput sa vorbim despre altceva.Azi asa maine asa si am ajuns sa fim impreuna.Am avut o relatie de 2 ani cu baiatul ala.Asa ca incearca sa vorbesti cu el. Spune-i ce ai de spus fara teama si daca vezi ca el nu reactioneaza trimite-i un biletel.sau daca chiar nu vrei sa vorbesti cu el da-i un biletel si intreaba-l daca vrea sa vorbeasca despre VOI in pauza.mergeti in curte si plimbati-va si vorbiti despre ceea ce simtiti.Altfel o sa iti para rau. Sper ca te-am ajutat cat de cat.Mult succes draga mea. Si nu uita:Ia-ti inima in dinti.Incercarea moarte n-are!

7 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Daca suneti timizi amandoi, s-ar putea sa mearga si chestia cu biletele sau, ma rog scris pe caiet. DAR dupa aceea tot o sa trebuiasca sa vorbiti fata in fata, sa comincati, si cand o sa trebuiasca sa va luati in brate sa va pupupati ce o sa faceti? Asa ca mai bine invingeti timiditatea si vorbeste fata in fata cu el, nu pe facebook, yahoo, Sms, ....sau alte balarii electronice. Daca spui ca ti la el asa mult si el tine la tine sigur nu o sa il pierzi, trebuie doar unu dintre voi sa faca un pas inaintewinking

| SkyPilot a răspuns:

Fa-ti curaj si vorbeste cu el - dar nu despre relatie. Cere-i sa te conduca acasa. Daca este un parc in drum, propune-i sa stati un pic pe o banca. Lipeste-te usor de el (dar discret). Priveste-l in ochi, zambeste-i. S-ar putea sa isi schimbe parerea happy Deocamdata ii e teama de el insusi, nu de tine happy Fii dulce si prietenoasa cu el si se va topi.

| pisicutzza990 a răspuns (pentru Maria_Roxana_1999):

Multumesc mult de tot :*

| pisicutzza990 a răspuns:

Multumesc tuturor!

| pisicutzza990 a răspuns (pentru Maria_Roxana_1999):

As vrea sa te mai intreb ceva. Eu am 13 ani, in octombrie anul acesta fac 14 anii... are vreo importanta varsta?

| AnneMarrie0802 a răspuns (pentru pisicutzza990):

Niciodata nu conteaza varsta in dragostewinking

| pisicutzza990 a răspuns (pentru AnneMarrie0802):

Mersi :*