| Schrotter54321 a întrebat:

Am observat ca majoritatea baietilor (adolescenti)sunt rockeri!
De ce se intampla asta? nu stiu dar m-am saturat de acelasi tipar(par lung, asculta rock, se imbraca in negru etc.
Scz pentru cei care sunt rockeri, este decat o curiozitate de-a meawinking
Sper sa nu creez inconveniente!

Răspuns Câştigător
| SEAL a răspuns:

Comportamentul de turma, pentru ca ''e la moda''

10 răspunsuri:
| Paradise a răspuns:

Buna, nu pot sa zic ca sunt rockerita, dar intr'un fel imi place stilul emo. Iar emo nu inseamna neaparat sa te tai sau alte prostii din astea. Ma refer numai la stil! Ok, asta nu inseamna ca ma imbrac numai in negru, stau numai cu bretonu' in ochi sau alte chestii de genu'. Asta nu inseamna ca nu poti sa te imbraci si elegant cateodata. In afara de faptul' ca ascult rock, adica:
Marilyn Manson,
Black Veil Brides,
TH. si altii,
imi plac si melodiile de dragoste de exemplu, house, hip-hop. Si scuza'ma, sper sa nu jignesc pe cineva, pentru ca nu asta e intentia mea, dar eu prefer mai mult stilul emo, punk. decat o pitipoanca. Pt ca nu'mi place sa ma laud, sa ma cred mai presus, sa ma imbrac numai in roz (Barbie oh go on) si alte chestii d'asteahee hee
A, si apropo, sunt fata. Cine a zis ca numai baietii sunt rockeri? Sunt si fete destule. Probabil asta se intampla pentru ca pur si simplu le place stilul.

| Paradise a răspuns:

Se pare ca a devenit o moda asta.

| lookinback a răspuns:

Decat cocalari inculti...MAI BINE ROCKERI! pana la urma eu nu inteleg ce aveti voi cu noi,cei care suntem:emo,rockari, punkeri, metalisti...mai bine spus voi astia ''obisnuiti'' care umblati toti inbracati la fel si ascultati tot felul de genuri muzicale care nu ar trebui sa se numeasca muzica(cum ar fi manelele) ar trebui sa va vedeti de treburile voastre ca sunteti plictisitori si aroganti cand criticati pe toata lumea desi nu va ganditi si la voi ca personalitatewinking P.S : inconveniente*

| Schrotter54321 explică:

N-a zis nimeni ca daca nu asculti rock pre des esti cocalar poti asculta si alt gen de muzicawinking

| Schrotter54321 explică:

Apropo ...Lookingback.pai daca este o moda sa fi rocker asta nu inseamna ca si voi va imbracati toti la fel?laughingAdica este acelasi stil.

| Zippy a răspuns:

Frate nu toti sunt rockeri, ci toti sunt emo.sau mai precis adopta stilul asta vestimentar.iti garantez ca foaaaarte putini din ei asculta rock si nu emo.Si sa stii ca e la moda sa fi imbracat ca un houser

| Drag0s_3407 a răspuns:

Hai sa-ti spun parerea mea. Imi place rockul, chiar cant la chitara dar, nu ma imbrac in negru, par lung nu am, pentru mine astia de arata asa i-as alerga cu chitara lor pana leo rup pe carca. Ei cred ca e "cool". Nu-ti face impresii gresite nu sunt toti asa.

| PotHed a răspuns:

Gusturile nu se discuta =p

Anumiti adolescenti sunt atarasi de genul asta
(da, ma numar printre ei ^^) pentru ca de cele mai multe ori se "regasesc" in toate astea.
Apoi, nu sunt toti la fel tongue sincer e vara, cine se imbraca in negru xd
Asta nu e o critica dar daca tie iti place alt tip de muzica esti liber sa il urmezi=]

Răspuns utilizator avertizat
| Rockăr a răspuns (pentru Paradise):

Alt poser! Nu scumpo, nu esti rockerita, esti doar un poser..Th,Bvb ''si altii'' nu sunt rockstraight face
De Ac/Dc ai auzit? Punk? Ok-Ce zici de Sex Pistols? Sau Ramones?
Am multe nume mari de enumerat aici dar nu vreau sa ma cert! Have anice day!:*