| ursuletzultau a întrebat:

Am racit si am nasul infundat si ma doare foarte tare in gat ce sa iau ca nu mai sitiu mai avem si balul de craciun si vreau sa cant
repede un raspuns...
funda cel mai bun raspuns
scuze categoria e cea mai vizitata

5 răspunsuri:
| punkiii a răspuns:

Stai la caldura, bea ceai fierbinte, ia paracetamol, nurofer. evita sa stai in frig si odihnestete tongue.

| SANDREEA a răspuns:

Eu de obicei iau nurofen, strepsils si imi trece imediat!

| nyko06 a răspuns:

Coldrex e cel mai bun se da fara reteta are si paracetamol, cere care e mai puternic si ia de 3 ori pe zi fal cum scrie adica cu apa calda si pune si miere te va ajuta, paracetamol nu mai trebuie sa iei, poti lua si vitamina C. Sanatate.

| ursuletzultau explică (pentru nyko06):

Da am sa incerc coldrex max grip lemon vitamina c si supe si manacruir fierbinti si sper sa imi treaca pana la ajuul craciunului ca nu am chef sa stau acasa si ai mei sa se duca la restaorant

| nyko06 a răspuns (pentru ursuletzultau):

Si eu sper sa-ti treaca, respecta tratamentu si daca e ceva mai rau ia si antibiotice.