| NeverTooLateee a întrebat:

Cate kilograme ar trebui sa aiba un copil de 14 ani?

Răspuns Câştigător
| Bianca_6845 a răspuns:

Buna! Nu-ti pot raspunde clar. Trebuie sa stiu ce inaltime ai.
De obicei, se calculeaza astfel: de la inaltimea ta scazi 10, iar rezultatul este greutatea ta normala.
Exemplu: inaltime 1.67, inseamna o greutate normala de 67-10=57 kg.
SAU 1.50 => 50-10=40 kg normal.
Sper ca te-am ajutat :*!
Funda? smug

10 răspunsuri:
| inimadecaramel a răspuns:

Pai la varsta de 14 ani e bine daca ai 50.

| MagazinulcCora a răspuns:

Depinde.
De înăltime.
Pe la 60-65 de kg

| sergen a răspuns:

Am fost la parhon si am auzit ca un copil de 14 ani trebuie sa aiba cel mult cam pe la 50 de kg

| horia111 a răspuns:

Ar trebui sa ai 48-52 de kg

| Aleks12 a răspuns:

Pai un copil de 14 ani ar trebui sa aiba in jur de 45 KG

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de inaltime...la 1.60m cam 50 kg, la1.80m cam 70kg, cam asa se calculeaza la varsta asta. funda?

| Mellie00 a răspuns:

Depinde de inatime. De exemplu daca ai 1.60 ar trebuie sa ai 50 kg. Daca ai 1.50 ar trebui sa ai 40 de kg si tot asa.intelegi tu.

| NeverTooLateee explică:

Multumesc pentru raspunsuri, si imi pare rau ca nu va pot da funda la toti puppy dog eyes.

| Iamyodj a răspuns:

Hm...eu am 60 de kg dar sunt inalt 1.73

| SeahimAyrad a răspuns (pentru Bianca_6845):

Pai eu am 1, 67-68 și am 14 ani e bine sa am 66 de kg?