| babyy_8783 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati si pe mine cu un sfat mai delicat.
De 6 ani de cand mama si-a refacut viata cu altcineva viata mea este un chin deja nu mai suport.Respectivul se baga in viata mea de parca ar fi tatal meu, sta cu mine si mama in apartament la noi...mereu intra in camera mea nu ma lasa in pace cum sunt semnele ca fi atenta de te loveste putin el mereu ma loveste peste sani eu ii comentez ma pun in gura cu el si de la asta ma cert cu mama, ba chiar indrazneste sa se dea la mine si eu i-am zis o data la mama da nu o prea bagat de seama ii tine mai mult apararea lui.as vrea sa-i spun sa se desparta de el dar nu stiu cum s`o iau dar sunt sigura ca nu ma v-a asculta am mai incercat si de fiecare data o iesit scandal, nenea asta se crede stapan pe toata casa daca ma lovesc de ceva sau se intampla sa sparg ceva repede sare cu gura ca si cand ar fi al lui, cand de fapt nu`i apartine nimic deja nu-l mai suport.Imi zice`ty cam cum as putea sa-i spun mamei sau daca nu m`a v-a asculta ce`as putea face eu cu el in aceiasi casa nu vreau sa mai staustraight face...Va multumesc

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ForeignO a răspuns:

Take Action!

Spune-i mamei tale ce iti face, confrunta-i pe amandoi, eventual ameninta-l si pe tatal tau (vitreg)! Spune-i mamei tale ce-ti face. Daca nu eu zic sa filmezi totul si sa-i arati mamei talesmug)Eventual i-as trage si unabatting eyelashes bine depinde de situatie.

Dar cati ani ai scumpo?

Daca esti mai marisoara cred ca poti parasi cuibusorul(daca vrei)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa vb cu mama ta ca si intre prietene si spune-i ca face o greseala daca nu face intr-un fel sa va simtiti toti o familie nu sa fie el pe primul plan... Fa inasa fel incat sa ii spui ca copii trebuie sa fie pe primul plan mai alea o floare adica o fata... daca sia refacut viata trebuie sa nu simti nici tu lipsa de comunicare cu ea! Discuta cu ea despre alceva si dai subiectul cu acel barbat peste 5-10 min de discuti despre cu totul alceva! Cauta sa o intelegi si so asculti eventual fa-o sa planga finca iti va fi mai usor sa ii spui ce ai pe suflet! pup

| babyy_8783 explică:

Fac 18 ani... nu am cum sa-l parasesc la anul intru in bac si nu am unde sa stausad ...am incercat sa-i spun da crede ca mintoh go on

| babyy_8783 explică:

Asta fac il evit cat mai mult da aia care mi mama mereu "ce ai de nu poti sa-l suporti parca vezi pe dracu" cat despre mutat n-am unde si nu am nici bani mama imi da bani fi sigura daca m`as muta nu mi-ar m`ai da si de angajat n`am unde, sunt in clasa a11a abia astept sa intru la facultate. N`am ce sa-i mai fac daca asa isi iubeste copilusad