| anonim_4396 a întrebat:

Au bubuit astia aseara cu pocnitori pe aici prin vecini de erau sa mi se sparga toate geamurile si toate termopane termopane big grin, ce este de facut ca sa dispara acest obicei idiot cu pocnitori?

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Obiceiul asta tampit cred ca nu va disparea niciodata atat timp cat se gasesc de vanzare pocnitori

| ElenaSA a răspuns:

Da, asa. Daca se vand pocnitori obiceiul se mentine.Bine ca nu sunt multe perioade pe an de folosire a lor. Sa fim optimisti...

| an0therkid a răspuns:

Nu va disparea
tris! sad

| Lhurricane a răspuns:

Nu va disparea, daca foloseau genu de petarzi ilegale politia, altfel nu ai ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te poţi muta într-o altă ţară.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Amendati la singe vînzătorii care le vînd, si importatorii, si la urmă cei care le cumpără si le folosesc, dacă amenzile ar fi de 500-1000 lei pentru detinere vinzare si folosire nimeni nu ar avea asa ceva, sau inchisoarea ca si cu drogurile.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ăsta nu e un răspuns

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Lhurricane):

Habar nu ai să scrii româneste dar latrii aiurea

| Lhurricane a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ok,nu am spus ca scriu foarte corect romaneste dar asta nu inseamna ca trebuie sa vorbesti asa cu oamenii care iti raspund.in fine, e treaba ta

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Lhurricane):

Prietete, i mi cer scuze dacă te am supărat cu ceva, si in al doilea rînd intrebarea nu era pusă de mine, deci nu mie mi ai răspuns, eu doar am rmarcat o greseală, sint de acord că modul in care ti am scris nu a fost unul frumos, de aceea i mi cer incă odată scuze, sper să fie acceptate. Seară frumoasă.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Scuze prietene am vrut să scriu, dar na am gresit.