| EnjoyTheSilence a întrebat:

Aveti scutiri medicale pentru orele de sport? cum le-ati obtinut?

Răspuns Câştigător
| AndreeaSaZicem a răspuns:

Le iei de la medicul de familie. Daca le dai o mica "atentie" (bani) iti da scutirea ca esti inapta chiar daca esti apta. Adica te scuteste de sport. Dar nu toti medicii fac asta.

5 răspunsuri:
| EnjoyTheSilence explică (pentru AndreeaSaZicem):

Al meu e unul din cei care nu fac asta. Mi-a recomandat sa merg la un centru de medicina sportiva si sa incerc sa conving un doctor de acolo sa-mi dea. Ai idee cam cat ar costa?

| AndreeaSaZicem a răspuns (pentru EnjoyTheSilence):

Nu am nici o idee, scuze. Iti poti schimba medicul de familie.

| EnjoyTheSilence explică (pentru AndreeaSaZicem):

Ar dura prea mult sa-mi schimb medicul de familie. Saptamana viitoare incepe scoala, e "acum ori niciodata". Sper sa rezolv totusi cumva. Multumesc oricum

| Neo12 a răspuns:

Bună. Da, am şi dat-o, dar eu sunt aptă pentru sport, deci nu cred că sunt în situaţia ta, cea de a nu putea face sport.
De obicei scutirile se dau în prima sau a 2 a lună din noul an şcolar, dacă nu există probleme medicale pe primul semestru. Poţi întreba dirigintele sau profesorul de sport pentru a fi sigur/ă.
Am mers la medicul de familie, i-am spus de ce am nevoie, m-am recomandat şi acesta mi-a eliberat o scutire.
O seară bună!

| AndreeaSaZicem a răspuns (pentru EnjoyTheSilence):

Multumesc si eu :* Sper ca vei rezolva