| anonim_4396 a întrebat:

Ba sa mor eu am niste parinti comunisti... spuneti-mi cum sa fac dracu` sa ma inteleaga si pe mine ca mau inebunit x( ...Nu inteleg ca lucrurile s`au schimbat nu mai e Ceausescu. Daca imi dati un raspuns care sa ma ajute poate dau si funda, da sa ma ajute frate nu ca**turi! Multumesc anticipathappy

5 răspunsuri:
| COLAduceladependenţăăăă a răspuns:

Pai trebuie sa ne zici ce problema ai ca sa te putem ajuta big grin

credthinking

| Hassel a răspuns:

Si eu am cam aceiasi problema...fiindca port haine largi de rapper isi bat joc de mine si ma cearta(daca is cu parintii si vad un boschetar pe strada cu hainele rupte taicamiu imi zice-uite, ai inca un tovarash rapperlaughing ). Chestia e ca n-ai cum sa-i chimbi, si cel mai rau e ca daca incerci sa le explici o sa se supere si mai rau pe tine.Partea buna e ca timpul le rezolva pe toatewinkingadica cu cat o sa cresti(in varsta, bineinteleshee hee ), nu o sa te mai f%^a la cap parintii toata ziua.Cam toti adolescentii de pana in 17 ani(inclusiv eu, cum am specificat mai suschatterbox) se confrunta cu probleme de astea...PACEhappy

| valy1233 a răspuns:

Nu cred ca poti sa ii schimbi pe parinti(stiu din propria experienta), dar cu cat cresti mai mare o sa fie putin mai bine
acum depinde cati ani ai si tu. daca ai vreo 13-14, mai ai de indurat acest regim de la parinti inca vreo 3-4 ani cel putin...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 14 ani si nu ma lasa sa ma imbrac cum vreau eu da tot ma imbrac cum vreau eu si tot imi dau limite de timp cand plec afr adica la ora cutere sa vin acasa da ce dracu n-am 6anix( si n-am de gand sai inteleg niciodatahappy

| LoveChocolate a răspuns:

Ai incercat sa vorbesti cu ei...adica acu si depinde de problema... dar crede-ma ca daca sunt comunisti nu prea ai cum sa-i schimbi, stiu din propria experientaoh go on