| Trollerul a întrebat:

Baaa,raspunsul corect la ex ala cu A, B, C....ESTE B!,,, este predicativa pentru ca prop este predicat nominal incomplet si completeaza subordonata predicativa, dar analfabetii aia nu ne dau cele 6 puncte...

4 răspunsuri:
| dydy000 a răspuns:

Este subiectiva pentru ca numai daca schimbi topica iti da predicativa

| alexxxu a răspuns:

Se discuta schimbarea baremuluiwinkingmari sanse sa fie buna varianta Bwinkingau fost de acord cativa profesori buni de romana

| Trollerul explică (pentru dydy000):

Este si predicativa

| Trollerul explică (pentru alexxxu):

Si eu sper din suflet sa se schimbe baremul