| Suntopisica a întrebat:

Bai... mai sunt si baieti sensibili? Care iubesc cu adevarat, si nu vor doar s*x?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti vor sa o faca, e natural si nu trebuie sa te opui acestui lucru.Si, da, sunt baieti care nu vad sexul ca pe o prioritate, dar toti baietii o vor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"dar toti baietii o vor" O faci sa sune de parca fetele nu vor laughing

| RAY a răspuns:

Hai sa facem o lectie de biologie,suntem programati genetic ca cand ajungem la pubertate sa simtim dorinta sexuala pentru sexul opus ( nu in toate cazurile),ca cum eu scriu un cod asa si in codul genetic este scris totul, noi suntem masinari biologice care doar sunt constiente de ceea ce se intampla,imi este sete,foame,la pubertate dorinta sexuala este puternica si vrem sa facem sex des,desi in lipsa dorinteti sexuale nu ar exista relatii intre fete si baieti,nu ar exista reproducere,scopul nostru biologic este reproducerea, supravetuirea, socializarea, noi nu stim ce e iubirea asa ca confundam iubirea cu sexul, daca un om nu a mancat ceva nu poate stii ce gust are mancare, asa si cu iubirea nu o cunoastem pana nu iubim, cu timpul cautam si alte chestii si voi la fel

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista si gay, asexuali

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Si homosexualii isi doresc asta, si sincer, asexualitatea este o incercate penibila pentru a acumula atentie si bullshit.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ma refer pentru sexul opus

| Suntopisica explică:

Cu otii ati inteles intrebarea gresit! Stiu ca toata lumea (fete/ baieti) vor sa o faca la un moment dat, insa eu ma refeream daca mai exista baietii care chiar vor iubire adevarata si apoi sex, ca sunt satula de cei prefacuti care se dau drept buni iubiti si dupa ce faci sex te paraseste. Eu la asta m-am referit.

| Seba2013 a răspuns:

Omul care este cu adevarat singur, iti spun eu ca acela simte nevoia de iubire. Simte nevoia de oxitocina iar asta are nevoie de iubire. Treaba este ca cultura poate sa ofere anumite conforturi extra, iar acestea ajung sa fie prioritare. Oamenii nu mai vor necesarul(iubire), ci vor confortul chiar daca acela este un accesoriu. Un om care se formeaza in cultura de astazi, greu mai intelege normalul.

| PorianDopa a răspuns:

Exista draga mea, e adevarat ce se spune, avem niste instincte primare, dar codul nostru moral impune o conduita de reguli ce impiedica aceste instincte. Personal, sunt mai religios si doar acest simplu fapt ma face sa nu iau in seama dorinta de a face sex, desi existenta. Valorile, crezurile si respectul fata de celalalt dicteaza creierului, nu instinctul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Mai sunt si baieti sensibili?"Da.Din pacate.Incep sa devin alergica la sensibilitatea asta exagerata.
"s*x"))Doamne fereste sa pui si e-ul.Sa nu creada cineva ca vorbesti vulgar. Iubirea nu e opusul sexului.Nu sunt lucruri atat de distincte pe cum le crezi tu.Da, sex fara iubire se poate, dar invers mai putin. Daca te iubeste, e normal sa vrea si sex.Si tu vrei, dar probabil crezi ca s-ar produce o gaura in cer daca ai recunoaste asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin sensibil. Unul care se supara din nimicuri, te complimenteaza toata ziua si ti se adreseaza cu apelative siropoase, iar pe deasupra mai si plange la vreun film de dragoste / drama e un prost din punctul meu de vedere, o dragoste adevarata si profunda nu se arata asa, dar cine stie, poate tu asta cauti. laughing

| mentholinks a răspuns:

Eu cred ca mai exista. Chestia e ca ei nu sunt pe placul tau, adica nu te atrag.

| Seba2013 a răspuns:

Iti mai fac un comentariu, asa poate o sa intelegi mai bine.
Relatia interpersonala nu are nevoie de eros, ea poate sa functioneze perfect fara el.
Erosul este un accident foarte negativ in aceasta relatie interpersonala, pentru ca o perturbeaza si face ca relatia sa se instraineze. Se cheama COSTUL OCULT AL RECOMPENSELOR, vezi teoria supra-justificării. Pedeapsa si recompensa sunt folosite pentru a aliena comportamentul uman.