| GOGAIE18 a întrebat:

Baiatul (zodia leu), poate fi compatibil cu o fata care e tot zodia leu?

11 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Depinde de fiecare imparte, de firea caracterul lui. Tot ce poate fi posibil. Pe Google la combatibili zodii, gasesti raspunsul pe care il cauti.

| slenderica a răspuns:

Doar daca marte e in unghi de 45 de grade cu soarele.

| GOGAIE18 explică (pentru slenderica):

Pai si cum aflu daca unghiu are 45 de grade cu Soarele? laughing

| slenderica a răspuns (pentru GOGAIE18):

Esti mult mai prost decat am anticipat.
pai treaba e simpla.
pe 16 aprilie 2014 o sa fie mai luminos cerul si o sa se vada marte cu ochiul liber.
faci o poza la cer, iei un raportor, calculezi unghiul pe care il formeaza marte cu luna. Stiind ca luna cu soarele formeaza mereu un unghi de 97' si 45'' de aici calculezi unghiul pe care il formeaza marte cu soarele.

in mai putine cuvinte horoscopul e o aberatie si trebuie sa fii cel putin cretin sa crezi ca zodiacul iti influenteaza in vreun fel viata.

| GOGAIE18 explică (pentru slenderica):

Cred doar 10% din horoscop, pentru aia e singura parte adevarata!

| GOGAIE18 explică (pentru slenderica):

Plus ca, domnule astrolog, sti macar a cata planeta de la Soare e Marte? Sau ca Pamantul mai este denumit Planeta Albastra? Si ca Pamantul se scrie cu P mare? laughing laughing laughing

| slenderica a răspuns (pentru GOGAIE18):

Un lucru nu poate sa aiba valoare de adevar 10%. adevarul e da sau nu. nu exista poate.

| slenderica a răspuns (pentru GOGAIE18):

Sau ca stii se scrie cu 2 "i" la persoana a 2-a singular?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leii nu umblă în grupuri, deci nu.

| BellaKiოNana a răspuns:

Relatiile între nativi din aceeasi zodie au adesea mai multe parti bune decât rele, dar cele rele sunt de-a dreptul insurmontabile : fiindca ambii au aceleasi defecte!

Poate fi o relatie excelenta, daca nu uiti ca Leul de lânga tine are aceeasi nevoie de complimente, de admiratie si de adoratie ca si tine. Asadar, cam cât vrei sa primesti, atâta trebuie sa dai. Nu va fi prea greu, fiindca, tot ca si tine, este pasional si înfocat, plin de idei si debordând de dorinta de a trai la maximum fiecare clipa.

Dintre toate semnele zodiacului, Leul este cel mai stralucitor : el este guvernat de Soare, care este în centrul sistemului si, cel mai adesea, îsi justifica din plin renumele de "rege". Tot ceea ce face este rafinat, tot ceea ce cumpara este stilat, tot ceea ce gândeste este stralucitor. Asa esti tu, asa este si Leul de lânga tine.

Nu uita ca, la fel cum TU stii sa simti linguseala din complimentele celor din jur, tot astfel stie si partenerul tau : Leul are un al saptelea simt cu care detecteaza falsitatea. Asa ca, oricât de mare ar fi tentatia de a flata, fii totusi tu însuti, altfel ai sa cazi în propria ta capcana. Când îi spui ca este deosebit, trebuie sa fii convins de ceea ce spui, fiindca, exact ca si tine, Leul tau nu vrea doar sa STEA pe tron, ci si sa simta puterea regalitatii.

| yekto a răspuns:

Daca tu esti leul esti compatibil si ar trebui sa te dai la caprioare, gazele, antilope.
fereste-te de euro, dolar, lira si alte valutewinking