| Slack2k16 a întrebat:

Bun deci am 15 ani aproape 16 ani, iar problema mea este urmatoarea.Deci sunt zodia fecioara,sunt foarte amabil,respectuos,mereu in ajutor(de multe ori ajut lumea straina de pe strada:ba cu sacosile,ba cu o greutate,ba sa coboare niste scari,sunt optimist,cu bun simt,vesel,am abilitatea de a percepe lucrurile cu seriozitate maxima,sunt umarul toturor, ajut cu sfaturi, sunt politicos si mereu pe faza.Problema este ca pe Facebook vorbesc intr-un fel, iar in realitate cu fetele sunt tacut, nu gasesc subiect de discutie.Cum ar trebui sa imi revizuiesc comportamentul asta in realitate,de precizat este ca,cu prietenii mei cei mai buni(baieti) sunt foarte de treaba,amuzant, vorbesc lejer, dar cu fetele...Un raspuns m-ar ajuta enorm de mult

Răspuns Câştigător
| Florin1811 a răspuns:

Si eu sunt zodia fecioara si aceeasi problema am avut si eu in urma cu ceva timp, eu am scapt foarte usor de ea. cu ceva tupeu am scapat ..trebuie sa vorbesti cu o fata foarte mult prin mesaje, apoi la telefon si ai sa vezi, cand te vezi cu ea nu o sa mai ai emotii si o sa ai simtul umorului, sal :happy

6 răspunsuri:
| Xelon a răspuns:

Cu fetele cel mai important este sa fii relaxat daca te vad disperat nu o sa te placa, este imposibil sa nu gasesti subiecte de discutie cu fetele, o sa vezi daca esti relaxat si calm ce usor o sa decurga totul de la sine, sfatul meu este nu nu iti faci replici de acasa ca nu o sa fie ok si sa ai un pic de curaj nu trebuie sa fii nesimtit dar ai nevoie de un pic de tupeu in sensul bun al cuvântului.
Bafta!

| Slack2k16 explică (pentru Florin1811):

Multumesc frumos de raspuns

| Slack2k16 explică (pentru Xelon):

Multumesc frumos happy

| 6Anonim9 a răspuns:

Cam asa sunt si eu, darnu-s fecioara.laughing Nu are egatura zodiacul. Deci, eu vorbesc prin mesaje destul de profund cu ele, le ascult, sunt atent la cele mai mici detalii. Si asta apreciaza ele. Sa observi cel mai neinsemnat lucru care ii atrage atentia intr-un sens pozitiv. Fii precaut, fii atent. Niciodata nu injura in preajma lor, ca apoi te considera unul de-al lor, prea deschis cu ele, si apoi direct in friendzone ajungi. Mult succes! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa cred.
aceeasi problema am si eu
doar ca eu sunt zodia gemeni si recunosc ca, sunt putin cam egoista
dar la treaba cu facebooku trec prin acelasi lucru si pur si simplu ma simt prost cand merg undeva cu colegii, ei vorbesc si se distreaza iar eu stau tacuta simtindu-ma invizibila
dar faza este ca, nici eu nu gasesc cu unele persoane subiecte de discutat, iar pe Facebook daca ma pun sa vorbesc cu cineva nu mai terminam conversatia
daca raman cu o persoana si nu gasesc subiect de conversat atunci reusesc sa plictisesc pers respectiva si chestia asta ma face sa ma simt super aiurea

| FaraNume1245 a răspuns:

Cu fetele conteaza foarte mult ce spui si cum spui. Nu asculta povesti nemuritoare de la fete cum ca "baiatul perfect" ar vrea sa fie asa si asa, o sa intelegi singur de ce. Comporta-te in stilul tau si fii tu.