| GabrielaK a întrebat:

ajutati-ma cu niste sfaturi pentru a devni mai prietenoasa.

4 răspunsuri:
| george232323 a răspuns:

Lingusala, fii de partea lor mereu, cheama-i la film sau in oras, mai cheama-i pe la tine, nu mai stiu... daca aveti aceleasi hobby-uri discutati despre asta ...Mult noroc! happy

| GabrielaK explică (pentru george232323):

Mersi

| george232323 a răspuns (pentru GabrielaK):

Funda?

| Finty a răspuns:

Ceau, ca sa fii mai prietenoasa trebuie sa inveti sa nu-ti pese lucrurile care te deranjeaza deja la prietenii/cunoscutii tai. Cum a spus si george poti foarte bine sa fii si de partea lor mereu etc etc dar sa nu ajungi in postura in care vei fii folosita indirect.
Sfatul meu e sa incerci sa-ti dai seama ca totul pleaca de la cap si daca-ti setezi sa fii curioasa si prietenoasa cu cunostiintele sau chiar cu oamenii noi, atunci totul o sa fie bine.
Bafta multa si nu uita ca trebuie sa fii in primul rand prietenoasa si buna cu tine... apoi automat vei fii si cu cei din jurul tau!