| AryennSm a întrebat:

Am 14 ani si sunt foarte slaba... Am 1, 70 si 38 de kg ( am avut si 34 pentru ca am fost anorexica). Vreau sa pun putina masa musculara. Am bicicleta medicala (cred ca asa se cheama acea bicicleta pe o folosesti in casa), e buna pentru punerea masei musculare? Ce alte exercitii imi recomandati (de facut acasa)?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Incredibil cum poti fi asa slaba nu e normal asa ceva, du-te la doctor vezi de ce esti asa slaba nu e normal, pofta de mancare ai? te simti obosita? eu ti-as recomanda un program dar tu esti prea slabuta, un program de ridicare de greutati dar la greutatea ta nu stiu http://adiograsime.ucoz.ro/
culturism,ca cadio slabesti,ai nevoie de grasime buna,slanina,sunca, nuci,alune,proteine multe, ceai verde, nu stiu ce sa spun, bicicleta e buna dar ai nevoie sa ridici greutati asa se fac muschi, tu poti sa faci miuni cu corpul tau, sa pui muschi nu grasime rea

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu pui masa musculara numai din exercitii, trebuie sa consumi si proteine...

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Du-te la un medic neaparat, eventual consula si un medic nutritionist nu e normal sa fii asa de slaba la 1, 70. Parintii tai ce spun despre asta?

| lovecats123 a răspuns:

Vreau sa fiu ca tine

| NoNameqed a răspuns:

Am 13 ani, 38 de kg si 1, 49, am avut la 12 ani 28 de kg, fratele meu, ne dezvoltam mai greu si? Care-i faza? Bucura-te ca nu ai 55555 de kg. Singurul lucru pe care l-a spus doctorul mamei mele este ''lasa fata-n pace, nu vrea sa manance, nu o obliga, are timp sa creasca '' mama pana la varsta de 14 ani tot slaba si mica a fost, asa e soiul nostru, nu te forta sa te ingrasi, ca o sa-ti faci rau, vitamine? Pentru ce? Am luat destule si nu au avut nici un efect, nu poti baga mancare-n tine cu forta, si daca te deranjeaza acest lucru' din cauza unor persoane, da-le dracu' asta e ceva gen ''daca ai fi fot mai slaba ai fi fost perfecta " In caz ca vrei sa vorbm adauga-ma la prieteni =), bafta