| Animeegirl a întrebat:

Am 15 ani si ma gandeam ce as putea lucra astfel incat sa ma inscriu la o facultate si sa am si un serviciu in acelasi timp.as vrea sa plec de acasa la 18 ani si sa incerc sa ma descurc singura, avand in vedere ca am o relatie,, superba" cu parintii mei. Dati-mi niste sugestii, sfaturi, ce as putea face, unde sa ma angajez, ceva de genul acesta.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Acum la varsta asta unicul lucru care il poti face e sa imparti anunturi publicitare sau sa iti iei ghiozdanul plin cu reviste si sa te duci din scara in scara sa umplii posta locatariilor. Dupa ce termini 10 clase si ai 18 ani impliniti te angajezi la o fabrica ca ambalatoare produse sau ce o fi pana termini studiile.

| Animeegirl explică (pentru mgtow):

Hm.ideea era nu ca sa lucrez acum, la 15 ani, ci la 18. Acum vreau doar sa stiu din timp ce am de facut ca sa ma pregatesc.

| mgtow a răspuns (pentru Animeegirl):

Daca iti merg bine studiile la 18 ani termini liceul si ai bacul in mana. Daca nu il ai te angajezi cu studii minime 10 clase si faci seralul sau un curs daca vrei sa ai o calificare. In caz ca detii liceul in mana te poti angaja numai ca salariul e la fel ca la un muncitor cu 10 clase numai ca lucrezi in alte domenii cum ar fi hipermarket sau magazine de haine, etc.