| LadyNaty a întrebat:

Buna,am 16 ani si imi tot caut ceva de servici ...Am avut ocazia sa fiu si promoter, dar eram foarte nemultumita.30 lei/ziua, dar timpul de lucru:7 ore.Eram promoter, dar aveam ca scop sa intru in blocuri si sa pun pliante pe usa.Presupun ca va puteti imagina cat de dificil era, uneori...majoritatea oamenilor nu erau de acord si aruncau vina asupra mea ca am venit eu sa le fur din casa, ma rog. Lasand asta.Am practicat asta toata iarna,a fost destul de greu pentru un copil, chiar daca pare usor.Am mai facut promotii in magazine,gen ciocolata,cereale etc. Poate par o persoana foarte indecisa si cer prea mult, dar inca sunt nemultumita.Imi doresc mult mai mult de la viata,sa fiu pe picioarele mele, independenta.Sa am banii mei,sa ajung ceva in viata! Vreau ceva stabil, iar varsta nu imi permite.Nu imi ajung 2 mil pe luna. Am o familie dificila,au datorii,credite, iar mie imi e rusine sa mai vin si eu sa le cer bani.Va raman indatorata daca ma puteti ajuta macar cu un sfat.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| 女明DongRi a răspuns:

Chiar as vrea sa te ajut, nu stiu ce locuri de munca ai mai putea incerca..cred ca stii si tu de reprezentanti Avon, oriflame etc...dar nu prea faci bani, cateodata mai iesi si in pierdere. Mai demult auzisem ca se mai cauta ajutor la croitorie si se platea cu vreo 600 lei/luna, acum depinde daca gasesti asa ceva la tine in oras, sau mai poti incerca babysitter. Pt 16 ani e foarte greu sa gasesti in zilele astea ceva de lucru, si salariul sa fie si multumitor.
Bafta!

8 răspunsuri:
| LadyNaty explică (pentru 女明DongRi):

Multumesc mult de ajutor... Locuiesc in Bucuresti, sunt destule posibilitati, o sa incerc sa ma interesez, dar cum am zis si mai sus, nu prea imi permite varsta ...multi ma refuza, cu scuza ca nu sunt majora, iar cu Avon e alta mancare de pesti.E mai mult decat greu, nici nu ma pasioneaza.Cum ai zis si tu, pot iesi in pierdere sad. Multumesc oricum big grin!

| adimancool a răspuns:

Ma la 16 ani eu zic ca poti face bani destul de usor nu milioane 60-70 lei la 2-3 zile doar din combinatii cu telefoane.Si daca le ai cu o anumita materie poti face un anunt ca dai meditatiibig grinIn rest doar din fleacuri ca telefoanele conturi pe anumite jocuri gen metin2..Bafta

| LadyNaty explică (pentru adimancool):

Cum adica "combinatii cu telefoane"? Nu inteleg big grin.

| adimancool a răspuns (pentru LadyNaty):

Pai ..nush cum sa ziclaughing)) ai un telefon cat de cat acceptabil te duci sil vinzi cu un pret maricel dar nu la toti boschetari ca aia le au cu telefoanele rau de totlaughingsi de banii aia iti iei unu mai mic si normal k ramane un rest ceva cativa zeci de leilaughing.Sau altceva ar fi sa cauti la un chiosc de ziarebig grin munca nu e costisitoare banii acceptabili zic eu la 16 anilaughing400lei /luna iti ajung

| LadyNaty explică (pentru adimancool):

Nu imi ajung. Vreau sa imi ajut atat parintii, cat si fratele.Am un trecut destul de dureros...am crescut mai mult singura si am invatat ca in viata trebuie sa muncesti ca sa ajungi sus.Crezi ca ma primeste pe mine la un chiosc de ziare chatterbox? Nu stiu unde sa merg, cum sa am prezit ca sa fac o impresie, imi e atat de greu!

| adimancool a răspuns (pentru LadyNaty):

Mai daca dai o impresie buna la ''patronul'' de la chiosc eu zic ca te primeste.Sincer imi pare rau de situatia ta.Dar eu zic ca acum e importanta scoala La un job ar trebui sa te gandesti vara nu acum:d ceva gen Dj in club.Sau fate babysiter ...alte variante nu am eu iti urez BAFTA

| LadyNaty explică (pentru adimancool):

Baby-sitter...dar unde? Si cine ar lasa un copil cu un alt copil de 16 ani... Pff sad. Ok, mersi mult. Mult succes si tie :*!

| adimancool a răspuns (pentru LadyNaty):

Mersi la fel.Eu inca fac bani stand cu, copii vecinilor din bloc si iau binisor 10 lei pe ora si stau destul de des si nu fac mancare si tot tacamu doar il supraveghez si dau mancaredevil papa