| madalina11gabriela a întrebat:

Am 19 ani si inca stau cu parintii... ideea este ca vreau sa petrec ceva timp cu prietenul meu la el acasa... adica sa raman cateva nopti pe saptamana la el, dar aici apare problema, mama nu ma prea lasa si nu stiu ce sa ii zic pentru a ramane la el, mentionez : stam in orase diferite. ce scuze stiti pentru a putea ramane in oras, la el?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La 19 ani nu-ti trebuie scuze, iti trebuie curaj si sinceritate.

| dumdum167 a răspuns:

Daca vrei o scuza,spune-i mamei tale ca stai cu prietenele, dar cel mai bine este sa fi sincera cu mama ta, daca o minti, nu faci altceva decat sa ingreunezi mai mult situatia (am patit asta) cel mai bine este sa lasi lucrurile sa mearga normal si incet, incet...incearca sa aduci vorba, putin de prietenul tau, sa vezi ce parere are mama ta, asta iti va da mai multa incredere. happy

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Fugi de acasa laughingglumeam adul pe prietenul tau la tine sal cunoasca si parinti tai sa capete incredere in el altfel no sa te lase niciodata

| NoName0x0 a răspuns:

De data aceasta mai bine propune sa doarma el la voi, astfel poate face impresie buna si te va lasa sa dormi si tu la el. Dupa ce doarme, daca nu te lasa, vino si tu cu argumente gen, sunt majora, stiu eu ce fac, nu ma mai poti trata ca pe un copil, zi "mersi" ca iti zic adevarul si ca nu te.am mintit ca altfel eram de mult plecata la el...

| Liviu a răspuns:

Nici eu nu as fi de acord, ai doar 19 ani, eu iti spuneam frumos " Ai plecat, acasa nu te mai intorci.Ramai la el.O noapte pe saptamana o duminica ar fi ok.Dar nu una doua la el.Esti inca 'ne coapta' pot spune Mama a avut dreptate, ca o data ce inaintez in varsta, o sa imi dau seama de ce imi spunea uneori 'nu' si mie mi se parea banal laughingE mama, sa chinuit sa te nasca, sa te creasca.Crezi ca daca prin absurd(prin asbrud repet)Ti se intampla ceva, isi va ierta greseala facuta? O vei distruge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Liviu):

Eh, ei vor "sexe" domne. pe cine mai doare ce cred parintii.

| Liviu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mna,daca se joaca cu ea, o sa o scuipe si o sa vina cu o intrebare " Sunt insarcinata, ce sa fac?" Astept laughingsa vad intrebarea.