| stefania1997 a întrebat:

Am auzit ca ne va puncta predicativa daca facem o contestatie speciala, dar eu nu m-am lamurit. Ce contestatie speciala? Cand trebuie sa o facem?

4 răspunsuri:
| Lavv97 a răspuns:

Nu trebuie sa faci contestatie deoarece aseara s-a hotarat schimbarea baremului.Se vor lua in considerare ambele variante, adica predicativa si subiectiva.

| Dexaa a răspuns:

Nu trebuie` să faci nicio contestaţie, ministru` ministerului a declarat că oricine a scris că subordonata e subiectivă sau predicativă va primi cele 6p.

| ALeXsSaY a răspuns:

Nu, nu vei lua punctajul pentru predicativa decat daca te va ajuta sa intri la liceul la care vrei. Adica, daca esti sub linia de elevi admisi, vei primi 0, 15 la media ta de admitere cu care, teoretic, vei intra. E o prostie, nu se stie cum, cand se va face repartizarea, se poate tine cont de acel 0, 15, repet, la MEDIA DE ADMITERE, cu tot cu cea din a 8a si media examenelor. Traim in Romania :)) http://www.romanialibera.ro/......68895.html mai multe lamuriri.

| alexxxu a răspuns (pentru ALeXsSaY):

Sa maschimbat de atunciwinkingacum se dau cele 6p la ambele raspwinking