| Ionescu417 a întrebat:

Buna am o mare problema.Imi place de o fata de la mine din clasa, imi place nult de ea si nu stiu cum sa ii spun si nu stiu nici daca ei ii place de mine.In ultimu timp am incercat sa vorbesc cu ea si cand plecam acasa merg in taxi cu ea si chesti din astea dar nu am curaj sa o intreb daca ii place de mine.Ce as putea sa fac va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| XAnonimaXAnonima a răspuns:

Spune-i ca o placi si atunci vei afla daca si ea te place pe tine.
Succeshappy

13 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna.
Intai demonstreaza-i ca o placi.
Zambeste-i!
Fa-i complimente.
Da-i atentie mai multa decat celorlalte fete.
Imprieteneste-te cu ea.
Apoi o inviti undeva, sau cand mergeti in drum spre casa. O rogi sa se opreasca, o iei de mana o privesti si-i spui ca o placi si-ti doresti o relatie cu ea.
Evenual ii poti darui si-o floare.
Succes!

| SANDRA25 a răspuns:

Nu o intreba daca ii place de tine nu suna bine invit-o undeva si spune-i ca o placi orice s-ar intampla nu este capat de tara.Succes!

| printisorul23 a răspuns:

Vorbeste cu o prietena de a ei daca ii place de tine sau daca nu sa o intrebe si apoi daca ii place si eu de tine poti sa te duci la ea s-o intrebi daca vrea sa fiti impreuna k stii ca si ea vrea sau fa rost de nr ei dar cred ca il ai si spune-i ca iti cam place de ea si daca ii place si ei de tine.iar daca nu-i place ii zici nu-i nimic dar tot ramanem cei mai buni prieteni vezi tu. funda?batting eyelashes

| DulgheruMariaMagdalena0127 a răspuns:

As mai putea spune eu ca la o fata ii este placut cind o surptinde e si incearca sa o surprinzii fai o surpriza si cind o chem saii arati surpriza iii spui ca s-a intamplat ceva grav si ai nevoie urgent de ea eu stiu pentru ca eu sunt fata si spun ce ecel mai efectiv succes (V)(V)

| Ionescu417 explică (pentru printisorul23):

Ok sa zicem ca o intreb pe prietena ei.Si daca prietenea ei ii spune atunci ce fac?

| Ionescu417 explică (pentru XAnonimaXAnonima):

Da as face asta dar imi ie frica ca o sa ma refuze si nu o sa mai vorbeasca cu mine

| XAnonimaXAnonima a răspuns (pentru Ionescu417):

Ei ii place sa stea cu tine, sa vorbeasca cu tine si alte astfel de lucruri?

| Ionescu417 explică (pentru XAnonimaXAnonima):

Da cum am zis mai sus la intrebare merg cu ea in taxi pana acasa ma inteleg destul de bine cu ea vorbim si la scoala.

| XAnonimaXAnonima a răspuns (pentru Ionescu417):

Eu zic ca ar fi bine sa-i spui ceea ce simti si nu cred ca o sa te refuze si daca ar exista posibilitatea sa o faca nu cred, de fapt sunt sigura ca o sa vorbeasca cu tine.

| Ionescu417 explică (pentru XAnonimaXAnonima):

Multumesc pentr-u sfaturi
maine o sa incerc.

| XAnonimaXAnonima a răspuns (pentru Ionescu417):

Nu ai pentru ce. Iti urez multa baftahappy

| MiaAtasiei a răspuns:

Icearca intr unul din momentele cand esti cu ea sa te eliberezi de toata timiditatea ca si cum nu ai mai putea si ai izbucni gen: uite ce, este ceva ce de mult vroiam sa te intreb. crede-ma ca merge