| KMTKriss a întrebat:

am o mica problema.La mine in clasa am foarte multe colege dezvoltate...iar eu sunt cam "cea mai micuta" din clasa.
Totusi stiu ca am timp sa ma mai dezvolt si nu e chiar o asa mare problema as dori sa aflu si parerea celorlalti. Mersi.

Răspuns Câştigător
| PiinkSmiile a răspuns:

KMTKriss parerea mea e ca esti frumoasa asa cum esti! happy Nu trebuie sa fi mai "dezvoltata" decat alte fete. happy Noi am fost facuti ca sa fim diferiti si sa avem personalitati diferite.
Asa ca nu-ti mai face griji de acet lucru. happy Fa-ti griji pentru viitorul tau! happy
Mult succes!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Până la 18 ani corpul tău e în continuă dezvoltare, deci nu-ţi face griji. Totuşi, dacă vei avea forme mai mici şi astea, nu te descuraja, mai sunt şi băieţi care preferă fetele cu forme mai mici. happy Gusturile diferă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contează atitudinea cel mai mult, nu formele. Cât timp nu vrei un pervers lângă tine, nu te baza doar pe ce ai de la natură, ci îmbunătățește-ți comportamentul, fii sociabilă și fă-te plăcută. Un băiat care chiar te place nu va băga în seamă prea tare aspectul ăsta.
Apoi doar ai grijă să ai un corp lucrat, să nu fii batoză sau schelet. Așa, s-ar putea trece cu vederea formele plate. La fel cum nu ai putea ignora un fizic neglijat în formă de butoi, dar cu sâni și fund.
Îți înțeleg îngrijorarea, la vârsta asta, concurența în lucruri mărunte de genul este normală, dar nu trebuie să te îngrijoreze din moment ce așa te-ai născut. Doar să nu încerci să faci pe grozava cu ceea ce nu ai.

| Bestxl a răspuns:

Tu esti cea mai mica si cea mai draguta, nu-ti pierde increderea vei ajunge sa fii perfecta, nici mica nici mare, exact cum trebuie. :*

| positivity a răspuns:

Eu una sunt de părerea că o fată este frumoasă în orice fel, fie ea dezvoltată sau nu. Și în plus, ai timp să te dezvolți, până la 18 ani, se pot întâmpla foarte multe lucruri.
Eu ce să mai zic, fostele mele colege erau bine făcute, iar eu singura micuță printre ele. Era un sentiment foarte ciudat!
Însă, pe mine una nu mă deranjează atât de mult cum arăt! Asta sunt eu, iar ceilalți ar trebui să mă accepte așa cum sunt!

| KMTKriss explică (pentru PiinkSmiile):

Mersi Mult :*Oricum griji mari nu imi fac.Si chiar nu am de ce cunosc si sunt multe persoane care candva erau slabe si acum arat foarte bine..Sincer chiar e mai bine asa.Mersi :*

| PiinkSmiile a răspuns (pentru KMTKriss):

Cu placere!