| Beibii_6447 a întrebat:

Am o problema cu mess-ul, intr-un fel... O sa incerc sa explic cat pot de bine. Inainte, intr-o conversatie, cand persoana cu care vorbeam scria mai multe lucruri (dadea de mai multe ori enter consecutiv) imi aparea de fiecare data (la fiecare enter) numele persoanei. Am apasat pe ceva din greseala, nu stiu pe ce, iar acum daca persoana cu care vorbesc da de mai multe ori consecutiv enter imi apare o singura data numele persoanei. Nu stiu daca intelegeti la ce ma refer... Dau fundita daca stie cineva cum sa fac sa fie din nou ca inainte happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei... in primul rand nu ai apasat tu pe nimic. Ai vreun virusel in sistem. Incearca sa-l dezinstalezi, stergi fisierul YAHOO din Local Disc C/All Programs/, iar apoi instalezi Yahoo Messenger 8. E cel mai bun din toata gama de YM. Parerea mea. Pe viitor am sa iti vin in ajutor cu cateva scurtaturi:

* Windows Key(tasta steag) + Y – Aduce fereastra de Yahoo Messenger în prim plan, chiar dacă aceasta este ascunsă în fundal.
* Ctrl + G – Buzz.
* Ctrl + H – Arată / ascunde contactele offline din listă.
* Ctrl + Shift + P – Deschide fereastra de preferinţe (Preferences).
* Ctrl + M – Deschide o fereastra opţiune de unde puteţi trimite mesaj instant către mai multe contacte din lista.
* Ctrl + T – Deschide o fereastra opţiune de unde puteţi trimite SMS către o persoana dintre contactele din lista.
* Ctrl + L –Deschide o fereastra opţiune de unde puteţi trimite un Voice Call (comunicare cu ajutorul microfonului) către o persoană dintre contactele din listă.
* Ctrl + J -Deschide o fereastra opţiune de unde puteţi trimite un Video Call (comunicare cu ajutorul microfonului) către o persoană dintre contactele din listă.
* Ctrl + K – Deschide o fereastra opţiune de unde puteţi telefona către un număr.
* Ctrl + Y – Trimite mail.
* Ctrl + Shift + A – Introduceţi un contact in lista de contacte.
* Ctrl + Shift + 0, 1 or 2 –Schimbaţi între diferite tipuri de mesaje oferite de versiunile avansate gen Yahoo Messenger 9 si peste.
* Esc key – Închide fereastra activă.
* Ctrl + D – Deconectează-te din Yahoo Messenger.
* Ctrl + Q - Închide fereastra de messenger.
* Ctrl + Shift + D – Deconeactează-te din Yahoo Messenger şi conectează-te pe un dispozitiv mobil.
* Ctrl + Shift + F8 – Schimbă imaginea de la avatar (display image).
* Ctrl + Shift + C – Trimite informaţiile de contact în fereastra de chat activă.
* Ctrl + Shift + M – Trimite lista cu contacte celui cu care chat-uiesti (fereastra activă).
* Ctrl + Shift + R – Cere detaliile de contact celui cu care faci chat în fereastra activă.
* Ctrl + Alt + C – Afişează lista compactă.
* Ctrl + Alt + D - Afişează lista detaliată.
* F1 -Messenger Help.

3 răspunsuri:
| ZoZoHeart a răspuns:

Buna!
cred ca poti gasi in stanga sus la "conversation", "preferences"
si eu am aceeasi problema. big grin

| protos87 a răspuns:

Cred ca ai facut update de messanger. incearca o versiune mai veche si iti va aparea la fel.

| alesia29 a răspuns:

Hei, nu e nimic
eu am messenger 10 si imi apare o singura data numele