| myamarymya a întrebat:

Buna am o problema deci eu mi-am luat jurnalul la scoala nu l-am scos din banca dar un coleg mi a umblat prin geanta si la gasit asa dupa i la dat baiatului care il plac sa-l citeasca dupa m-am enervat si m-am dus pe scarile de serviciu si mi-am taiat venele adica mi-am taiat carnea dupa m-a gasit o prietena pe jos si m-a luat in clasa si cand am ajuns in clasa am ovut o criza de nervi cand am vazut jurnalul si am inceput sal rup apoi am inceput sa plng incontinuuu nu puteam sa mai vb si dupa ce mi-am revenit baiatul pe care il plac mi-a dat caietul jos in gluma ca sa incep sal fugaresc dar nu l-am fugarit mi-am pus caietul pe banca si atat dupa am ajuns acasa si m-a bufnit sangele pe nas si am lesinat chestia este ca l-am auzit pe baiatul pe care il plac vb cu o colega si i-a spus ce esti geloasa? si atunci mi-a cazut cerul peste mine cand mi-am dat seama cca am iubit un bou care nici nu ma placea si acum imi dau seama ca am fost o proasta ca mi-am taiat venele pentru el in plus ma ranit imi e foarte rau nu mai sunt nebunatica de ieri care facea lumea sa rada si sa se ridice pe banca si sa tipe vrand nevrand acum stau cu castile in urechi ascultand muzica trista fara sa mai vb cu nimeni mai usor zis ma distrus complet si cu invatatul cu tot si acum as vrea sa ma repar adica sa nu-l mai plac sa fiu indiferenta fata de el sa invat sa fiu iar nebuna de alta data dar mai ales vreau sa-l fac sa sufere adica sa simta ce am simtit eu macar pe jumatate pe sfert va rog ajutati-ma!

FUNDA :*

5 răspunsuri:
| motan444 a răspuns:

Scumpa mea sa il faci pe el sa sufere nu cred ca o sa iti rezolve tie problemele dar daca totusi vrei sa o faci ignora-l total si arata la toata lumea ca esti bine si ca te simti bine ca ai trecut peste cele intamplate asa nu le dai satisfactie si incearca sa stai cu un alt baiat mai intelegator fiecare pe lumea asta are un suflet pereche cel mai bine ar fu sa discuti cu mami tau despre cele intamplate ea iti va da cel mai folositor sfat
mult noroc

| MissDevilish666 a răspuns:

✰ Bună.
Liniștește-te, timpul le vindecă pe toate.
Ai tot dreptul să-l trimiți undeva pe ăla care ți-a citit jurnalul; dacă aș fi în locul tău i-aș da vreo două de l-ar refuza 3 spitale -_-.
Ar trebui să te obișnuiești cu sentimentele asta,pentru că asta e adolescența până la urmă.
Pe băiatul ăla îl poți uita foarte ușor dacă te îndrăgostești de alt băiat, dar până atunci axează-te pe școală pentru ca asta e cel mai important, după aia băieții.
Încearcă să nu te mai gândești la ce ți s-a întâmplat, cel mai bine e să uiți pentru un timp, fă-ți timp pentru tine și te vei simți mai bine.
Zâmbește și nu îi lasă pe cei din jur să vadă că suferi, fii tu însuți, nu te obligă nimeni să fii ca înainte.
Ignoranța e cea mai bună armă ca să te răzbuni.
Succes!

| Andeuta a răspuns:

Cati ani ai?laughingCum sa.ti tai venele
? daca este asa cum ai spus tu.de ce nu ai ajuns la spital...ca ai avut pierderi mari de sange daca ti.ai taiat carnea
laughing))Doamne! De ce iei totusi jurnalul cu tine la scoala? Ma rog, ideea e simpla: ignora.l pe baiatul ala, nu.i mai da importanta! Iar baiatul care ti-a umblat in geanta, de unde stia ca ai tu jurnalul acolo plus ca i l-a dat fix baiatului de care iti placea?straight face.

| myamarymya explică (pentru Andeuta):

Apppp pai s-a intamplat de mult chestia cu venele cam de 2 saptamani... si mi l-a gasit deaorece colegul acela dorea un pix si i-am zis sal caute in geanta si in lolc de pix a gasit jurnalul eu obisnuiesc sa-mi pun jurnalul in geanta si uit sal mai scot si i la dat baiatului acela deoarece a citit in jurnal ca-l plac

| Andeuta a răspuns (pentru myamarymya):

Pai vezi ca ai cam incurcat povestea....si te.ai pierdut in detalii. Oricum... sfatul meu este sa-l ignori pe baiatul ala, daca te place isi va da tot interesul sa vorbeasca cu tine, daca nu poate sa ramana cu colega ta! Sa nu.ti pese! Be strong and keep calm!