| Laradily a întrebat:

Buna! Am o problemă fizică sau cum ar vrea să se numească, la școală aș vrea să fiu mai populară, dar fetele doar mă bârfesc și își bat joc de mine, eu aș vrea să devin mai populară, mă puteți ajuta?

9 răspunsuri:
| TudorRebecca18 a răspuns:

Uite ceva de reținut: "De părerile altora ar trebui să te doară în cot".De ce e necesar să fi populară? Crede-mă, poți să fi cea mai populară fată din școală și tot vei fi bârfită și batjocorită.Nu ajungi nicăieri așa.Nu vei rezolva absolut nimic devenind populară.Mi se pare o prostie, e o etichetă, care poate fi smulsă în orice moment și popularitatea să dispară. Ceea ce îți propun să faci e să îi ignori, arată-le că nu-ți pasă, e cea mai inteligență răzbunare, imdiferența.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti deveni populara intr-un singur fel: invatand pe rupe si luand numai note de 9 si 10!

In felul asta atragi prividirile admirative ale profesorilor si toti colegii vor vrea sa-ti fie prieteni, fiindca la copii destepti trag toti ceilalti.

| biaaa00 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e adevărat acum la școală ești smecher daca iei numai 2 și 3 și note din astea

| Violleta2022 a răspuns (pentru biaaa00):

Un smecher este tot un prost, pe cand unul cu note de 9 si 10 este admirat si urmat de toti colegii si profesorii.

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce ai dori asta? Popularitatea vine cu un pret, asa cum a zis si Rebecca mai sus.Toti avem impresia ca fetele populare le au pe toate, ca totul e roz si frumos in viata lor, insa asta nu e deloc o regula.Majoritatea compenseaza prin aceasta eticheta nevoi care nu le sunt implinite acasa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic sa iti cauti 1-2 prietene pe bune si o sa iti fie viata mai usoara. Ca imediat ce se termina scoala popularitatea nu mai exista prietenii pe bune da

| Laradily explică (pentru Violleta2022):

Pai eu am note de genu

| Fonk a răspuns:

Note mari sau fusta mini

| Violleta2022 a răspuns (pentru Laradily):

"Pai eu am note de genu"

De ce gen vorbesti?
Eu stiu 3 genuri: feminim, masculin si neutru.
Tu de care vorbesti si ce treaba are "genul" in discutia de aici?