| Simonam19sy1gg a întrebat:

Bună! Am o problemă și voiam să vă întreb dacă mă puteți ajuta.
Îmi doresc foarte mult o pisică și nu știu cum să o conving pe bunica mea să adopt una. Am mai avut una în trecut(acum 5 ani) însă bunicii mele i-a ieșit o alergie pe spate și a fost la doctor, și doctorul a spus că din cauza pisicii. Bunica mea niciodată de acord sa îi cumpar pisicii nisip specific, și de aceea am luat nisip din parc. Credeți că era vina nisipului din parc de i-a ieșit acea alergie?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Va trebui sa respecti hotararea ei din moment ce traiesti la ea in casă. Nu ai ce face.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Bunica ta poate are alergie la părul de pisică. Nu la acel nisip din parc (nerecomandat). Că nu bunică-ta face la litieră in nisip.

| MistarGoGu a răspuns:

Cam nasol! Stii cum sunt bătrânii cand le intra ceva " in cap " greu mai scoti! Daca ai tu bani ce treaba are bunica-ta ca ii cheltui pe lucruri de pisica, Daca esti mica *( nu lucrezi ) si ar da din banii ei... alta treaba! De la nisip slabe sanse dar daca este alergia la par de animale da de acolo poate proveni!

| Simonam19sy1gg explică (pentru MistarGoGu):

Sunt banii mei, doar că ea nu primește în casă. A spus că mă dă afară din casă dacă îi mai aduc vreun animal

| MistarGoGu a răspuns (pentru Simonam19sy1gg):

Pai nu prea ai alta solutie de cat sa te conformezi! Esti in grija ei? Ai părinții plecați la munca in afara? Atunci chiar nu ai de ales!