| 1958 a întrebat:

Bună,am și eu nelămuriri în legătură cu fosta relație.În urmă cu 3 luni am avut o relatie serioasa cu un baiat timp de peste un an jumate,eram zilnic impreuna, din cauza familiei lui, s-a mutat la mine un an si dormeam impreuna, din cauza unor traume si a familiei nu am facut sex. Am vrut sa am 18 ani.Acum avem amandoi dar ne-am despartit cu 3 saptamani aprox inainte de ziua mea. Dupa despartire la 2 luni m-a cautat el. M-a chemat la o cafea ca sa fim prieteni....nu mai era cu fata cu care a fost 2 saptamani dupa ce ne-am despartit noi.Nu ne-am inselat unul pe altul, nu m-a lasat pentru nimeni, eu la nervi am iesit pe usa, ne certam des si am fost violenta dar nu grav..asa am fost eu crescuta si mna, nu am mama.Chiar m-a iubit si eu pe el si nu vreau sa cred ca s-a terminat,in ultima luna am fost prieteni cu beneficii faceam tot in afara de sex, dar nu des si de o saptamana nu mai vorbim pentru ca mi-a zis dintr-o data jigniri urate, lucru care nu l-a mai facut chiar asa, familia lui nu ma suporta..bea,cred ca se drogheaza..si mna, in relatia cu mine am fost curati..amandoi,si lucram si scoala, si acum facem la fel.Ma intreb daca va vrea sa fie cu mine sau daca va admite ca ma mai iubeste sau daca ma va mai cauta dupa ce m-a jignit ..Adica nu stiu la ce sa ma astept, stiu doar ca a suferit mult doar ca nu vrea sa-mi admita mie.Acum doar las timpul sa treaca, nu is la prima experienta de genu dar e diferit cu el si eu am baut etc... exact ca el si mno simt ca intre noi va mai fi un capitol, dar momentan totul pare pierdut.Va rog sa ma sfatuiti serios. Multumesc.

2 răspunsuri:
| Ela05 a răspuns:

Cam dificilă situația.
Din ceea ce înțeleg cam amândoi ați avut parte de vină.
După ceea ce tu spui niciunul nu sunteți sfinți, sincer părerea mea, ar fi să îl iei de mânuță să mergeți la un psiholog și să faceți o terapie de pereche.
Că la voi e iubire cu năbădăi din ce înțeleg eu.
Acea terapie nu vă va ajuta doar ca pereche ci și ca individ.
Ar trebui să încercați, poate în ziua de mâine ne inviți la nuntă. Cine știe.
Succes și ai grijă de tine, lăsate de prostii.

| 1958 explică (pentru Ela05):

Multumesc,ai dreptate dar nu cred ca reusesc sa fac ceea ce ai sugerat tu.Nu prea mai depinde de mine. Orice pas va urma il va face el, ca eu am facut o la nesfarsit si mno.Da mersi oricum.