| DeeaLoveAngels a întrebat:

am si eu nevoie de rezolvarea la o problema. un corp cu latura de 10 cm cantareste 2, 7 kg. Cat cantareste in apa? Si care este valoarea fortei active? Va rog mult ajutati-ma dau funda! Si nu, nu este tema! Pur si simplu nu stiu sa rezolv problema si maine dau test, iar profu n-a vrut sa-mi explice! Deci va rog mult ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Imi pare rau, si eu am unprofesor de matematica care nu explica tare bine si toate clasele care au cu el nu au mai mult de 6 daca cei care invata mai bine au de abia 8 sau 7... Imi pare foarte rau, eu zic sa iei ore in particular la un alt profesor.
Doar eu sunt in clasa a 8a si am examen si toata clasa nu stim cum o sa luam examenul ca domnu profesor nu ne explica bine, eu acum iau ore in particular si incep sa inteleg.happy

2 răspunsuri:
| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Iti spun intr-un mod civilizat sa nu crezi ca imi bat joc de tine dar aici pe TPU nu facem temehappy
Scuzehappy

| DeeaLoveAngels explică (pentru ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ):

Stiam deja ca nu se fac teme, am citit si eu regulamentul, dar vroiam doar sa inteleg cum sa fac problema... Daca profesorul nu a vrut sa imi explice trebuia sa inteleg si eu nu? Mai ales ca aveam si test a 2 zi. Oricum, testul a trecut si 4 a fost al meu sad