| ultimasperanta a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat urgent.acum cateva luni l-am cunoscut pe iubitul verisoarei mele.de cand ne-am vazut ne-am placut am-doi. dupa ceva timp ei sau certa si am hotarat sa fim impreuna...am facut bine? acum cateva zile ea l-a intrebat daca mai vrea sa continue iar el a fost de acor ...ma durut enorm cand mi-a sp ca se desparte de mine pentru ea ce sa fac?

7 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
In primul rand trebuia sa te astepti la asta, poate ca nici nu s-au despartit bine si voi deja ati fost cuplati.
Sfatul meu, este sa ii lasi in pace, pentru ca nu e frumos sa te bagi in relatia nimanui, ca vei pati si tu la fel, gandeste-te ca asa s-a simtit si verisoara ta cand a lasat-o pentru tine, cum te simti tu acum, si nu cred ca e deloc placut.
Incearca sa treci peste, mai bine ramai prietena cu ei decat sa le faci rau, poate ei se iubesc si ce a fost intre tine si el a fost o atractie, nimic mai mult.
eu zic sa lasi totul asa cum e, ca s nu suferi si mai mult mai incolo, decizia iti apartine.

| Andreea_5571 a răspuns:

Iti spun o vorba: Cine ramane in relatii de prietenie cu fostul iubit, ori nu l-a iubit deloc, ori inca il mai iubeste. Tu decizi in ce parte esti si ce vrei sa faci cu viata ta. Aduna-ti toate sentimentele si discuta cu el. Iti doresc mult noroc si sa ai curaj. E cel mai important lucru. happy

| EJelly a răspuns:

Gandeste-te o clipa. Banuiesc ca aceasta verisoara a ta a fost impreuna cu el ceva timp si poate ca simte ceva pentru ea. Esti sigura ca "te-a placut" din prima? Poate relatia nu mai mergea asa bine si a vrut sa-i dea ei o lectie, sau a vrut o aventura sa mai uite. Spun asta fiindca altfel nu se mai reimpacau. Avea o noua prietena de care se putea bucura linistit, deci e clar ca ceva simte pentru verisoara ta. Eu zic sa te retragi asa usor... usor, chiar daca e greu. Nu are rost, te chinui si tu, ii chinui si pe ei si strici relatia cu verisoara ta. E dureros si nedrept, dar cred ca ti-am argumentat ca sentimentele lui sunt destul de sincere fata de ea. Eu asta desprind de acolo. Sa revii cu noi informatii, te rog!

| Pufiskate a răspuns (pentru EJelly):

Sunt de acord cu toate cele 3 raspunsuri de mai sus. Stiu ca nu ti-e usor.

| ROB3RT89 a răspuns:

Dar cand ai aceptat sa stai cu el, n-ai avut putin respect pentru varata? Tie ti-ar placea sa fi in locu ei? Banuiesc ca nu...Trebuie sa ai un caracter aparte sa poti sa faci asa ceva, mai ales ca e varata! Gandeste-te putin cat rau le faci lor si mai gadeste-te ca daca el acepta sa stea cu tine, te va parasi si pe tine pe viitor pentru alta fata! In concluzie, lasa-i in pace.

| ultimasperanta explică (pentru EJelly):

Va multumesc mult si da noi imformatii, nu mare lucru, s-au certat si el a venit tot la mine, doar ca nu mai vb cu el, si da stiu ca m-a placut si poate chiar m-a iubit, doar ca la ea era acceptat de toata familia, in schimb la mine nu il agreea nimeni. pup

| ultimasperanta explică (pentru ultimasperanta):

Si in plus de asta ea i-a spus lui ca sa reimpacat cu el doar ca sa imi faca mie in ciuda si au fost impreuna doar 2 luni, si cu mine o luna si jumatate, stiu ca nu la iubit pentru ca ii vorbea urat si in timp ce era cu el isi cauta si p altcineva, pentru cei care ma critica (poate nu au fost in aceasta situatie si nu stiu cat e de greu stiu ca am gresit dar nu ii poti ordona inimii)