| Marrianna a întrebat:

Am si eu o intrebare. Ieri, "cica" m-am casatorit cu un arab. laughing) Eu nu am inteles ce fel de casatorie este aceasta. Adica m-a dus la Imam (preotul la ei), am stat acolo 30 min fara sa exagerez, acolo mai erau 2 martori din partea lui, adica inca 2 arabi si au inceput sa vorbeasca toti in limba araba, fara ca eu sa inteleg macar ceva. Imamul acela i-a citit in 5 min ceva in lb araba, dupa care continuau sa vb intre ei (tot in limba lor). Apoi, ne-a pus sa juram pe Coran, nu stiu ce... si gata laughing) "Cica", ne-am casatorit! straight face Fara niciun act, nu am semnat nimic, nu ne-a trebuit nimic...nici buletin, nici certificat de nastere. NIMIC! El spune ca noi suntem casatoriti si vrea sa ne mutam impreuna. Care este adevarul? sad Funda :*

Răspuns Câştigător
| VladGH a răspuns:

Totusi te-ai maritat laughing cu arabul tau. Deja aprtii lui, in coranul lor se spune ca daca vei insela barbatul el face ce vrea cu viata ta. Acum trebuie sa studiezi coranul daca vrei sa stii mai multe. Da mai oameni buni va maritati in nestiinta laughing

3 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Ce porcarie de ce nu-ti gasesti pe religia ta of...te-ai cam incuract.

| Ibrahim84 a răspuns:

Buna ziua, sunt musulman si da, intr-adevar v-ati casatorit in fata lui Allah, ca sa primesti actul de casatorie de la Imam trebuie ca mai intai sa va casatoriti legal la primarie, in Romania imamii va pot casatorii religios si cu acte doar daca mai intai sunteti casatoriti legal, un imam are putere legislativa in ce priveste casatoria doar in tarile islamice. tariq_fariz@yahoo.com

| Ibrahim84 a răspuns (pentru VladGH):

Gresit omule. In legile din Coran femeia are mai multe drepturi decat un barbat, un musulman care intr-adevar respecta cuvantul lui Dumnezeu pretuieste femeia, dar desigur si printr-e noi sunt uscaturi. In ce priveste adulterul pedeapsa este de 100 de lovituri de bici aplicate sotiei care a inselat cat si amantului