| Maria123321123 a întrebat:

Bună, am și eu o problemă mai lungă dacă sunteți dornici să mi spune ți părerea, V aș mulțumi enorm
Sunt împreună cu soțul din 2019 și în prezent avem și 2 fetițe una de 3 ani jumate și cealaltă a făcut un an.( el are 25 și eu 23)
Eu înainte am mai avut o relație care a eșuat, evident i-am spus soțului de prima dacă ca să știe, atunci nu a zis nimic, după ce am născut prima fetiță a început calvarul( noi locuiam la socrii) a început să mi reproșeze ca de ce m-am culcat cu ăla, eu îi spuneam mereu de proasta ca m-am gândit ca ne despărțim, și el niciodată nu vrea sa accepte acest răspuns deoarece mă întreabă iar insistent, după au aflat și socrii bine înțeles ca a fost o discuție de parcă zici ca lor trebuie sa le dau socoteală( ei sunt niște oameni care le place să comande să faci ca ei). Mereu încercăm să le fac curat peste tot în casă(fiind o casă foarte mare îmi era greu cu 2 copii) ca făceau mereu deranj pentru un plus și socrii făceau deranj mereu, și mereu când nu le convenea ceva din jegoasa și imputita nu mă scoteau.
După 4 ani de zile am ales să plecăm la părinții mei, bine înțeles ca certurile cu soțul nu au încetat a început și aici să mă întrebe de fostul ca de ce m-am culcat cu el, și odată a auzit tata ca plângeam și a venit peste noi și nu am rezistat și i-am spus( soțul a avut noroc cu mine ca m-am băgat pentru el, și i-am zis să l lase în pace ca tata i ar fi dat una) la socrii nu mai puteam locui pentru ca mereu era scandal din orice, cu fetița cea mare nu ii puteam impune reguli adică ca nu a voie aia, ca nu are voie sa împrăștie toate jucăriile ( pentru ca socrul meu se bagă peste mine și zicea sa o las) ceea ce a făcut el e de rău pentru noi acum ca la grădiniță nu ascultă de doamna, m au făcut curva pe față și soțul nu a zis nimic.
Bun și acum stăm într-o casă bătrânească( este casă străbunicei mele, mamaia mea ne e zis să facem acolo)renovata deocamdată dormitoarele, mai avem baia bucătăria și holul.
Mai veneau socrii aici de o luau pe fata cea mare în vizită la ei în weekend end, iar soțul a plecat în Germania pentru a termina de renovat și restul casei, până într-o zi când l a sunat soacră mea pe soțul meu ca să îi zicea să ne mutăm împreună înapoi, eu bineînțeles nu am mai vrut, ea i-a zis soțului ca trebuie să se întoarcă neapărat ca nu l lasă la mine ca sa divorțeze, ca sa plătească pensie alimentară, și după m-a sunat sa mi zică ce mi-a zis și soțul, și mi-a mai zis ca o sa cheme protecția copilului ca stăm in jeg( normal ca pe lângă casa ei mare vede asta jeg dar nu este ca i am pus parchet, am dat cu lavabil, termopane tot ce ii trebuie ) vi se pare normal ca sotul meu sa aleagă sa își lase familia pe care a făcut o pentru familia pe care l a crescut?
Voi ce ați face în această situație)

1 răspuns:
| 1onur a răspuns:

Un nenorociți de "om" ceși bate joc de tine și copii care leai dat viață.

Nu merită să-ți fie soț. Nu te iubește cu Adevărat. Mai ales să-ți vorbească despre fostul tău chiar... "soțul" tău.

Nu trebuie să fi tratată în halul ăsta de el, tot comportamentul lui se încadrează la "oamenii" cu probleme grave de sănătate!

Ai mare grijă la el, fiindcă poate deveni abuziv, agresiv cu tine din cauza "geloziei" lui bolnave mintale.