| MsBeatrice a întrebat:

Buna as dori si eu niste statusuri. Funda pentru cine scrie mai multe si fara link! Statusurile sa fie despre dezamagire, invidie.triste..Sper sa fie statusuri mai noi.

Răspuns Câştigător
| uka16 a răspuns:

O sa reusesc tot ce mi-am propus, fiindca intre a nu fi si a fi eu sunt! ♥

O femeie puternică luptă pentru un bărbat, dar nu-şi lasă niciodată demnitatea călcată în picioare happy
Incerci sa ma schimbi? Nu vei reusi! M-am nascut rea, asa voi muri! devil

Spatele meu nu e casuta vocala, daca ai ceva de spus spune-mi in fata

Sunt un om simplu, mai simplu decât tine... Genul de persoană care vrea atât de multe și obține!happy

Și ei îmi spuneau mereu că nu ești pentru mine, dar eu ca un copil prost, i-am lăsat pe ei toți și te-am ales pe tine...

Nu mă cauta, îți zic eu unde sunt, în oraș cu băieții, acolo unde m-ai cunoscut!

Când suferi. nu te lupta. În final ai sa obosesti. Aminteste-ti ce a spus Shakespeare: -Simte durerea pâna nu mai doare deloc!

Niciodată nu uităm pe cineva important din viața noastră, ci doar învățăm să trăim fara ei.

Peste toate trece cu capul sus. Ne avem una pe alta şi asta-i mai presus

Nu arunc cuvinte înainte. Că lucruri ce se simt, nu se spun prin cuvinte!

Să ai timp de toţi şi de toate. Când viaţa îţi dă o palmă, tu dă-i un pumn pe la spate!

Fă cumva şi mergi mai departe. Şti că poţi, şti că se poate. Să priveşti în spate nu are rost. Nu o să mai fie cum a fost!

Nu ştiu ce respecţi tu, eu respect alt nivel.Nu oameni ce în momente grele îşi dau "Refresh" la caracter
Nu vreau un prieten care să îmi zică. "E totul bine". vreau unul care să-mi zică "Nimic nu e bine, lumea se duce dracu, dar eu sunt şi rămân aici cu tine!
Să continui să lupt? Nu mai are nici un rost! Că știu că nu va mai fi niciodată cum a fost
Prietenii adevărați te critică ca nu cumva să ți-o iei în cap. Prietenii falși te laudă ca să te faci de r**at
Nu văd nimic în jurul meu, te văd pe tine peste tot. Sunt dependentă, iar pentru mine tu eşti singurul antidot! ♥

Eşti cel mai frumos lucru ce l-am avut vreodată. Aş vrea să rămânem aşa, sa nu ne certăm niciodată ♥
Poţi să uiţi de tine şi să te-nneci în alcool. Ştiind că sufletul nu se vindecă c-un paracetamol
Să mă bucur pentru că suntem prieteni ..sau să fiu tristă pentru că mai mult decât atât nu vom fi niciodată
Nu mintea mea, ci inima e proastă, aş vrea să-i dau delete, delete. dar nu găsesc tasta
Când orgoliul strălucește prea tare, orice înțelepciune se întunecă
Şi-mi spuneai că sunt prea copilăroasă, scuză-mă dar copilul ăsta n-are timp de o relaţie serioasă
Ma astept mereu la ce e mai rau si, uimitor, e mereu mai rau decat ma asteptam.

Fetele bune nu trebuie căutate, trebuie doar furate de la fraierii care nu le apreciază
Da, e cu ea. și? Nu mă mai doare, e mai bine așa, sper să le fie bine în continuare
Pe tine te ignoră. Pe mine mă adoră! Pe tine te-a mințit. De mine e îndrăgostit.

sper ca te-am ajutathappy

2 răspunsuri:
| MrAlex a răspuns:

Cand intelegi ca nimanui nu-i mai pasă de tine, iti amintesti si de cei carora le păsa candva

Nu poţi lupta pentru o persoană care nu vrea ca tu să lupţi pentru ea

Când cineva la care ţii pur si simplu pleacă, aminteşte-ţi, că frunzele, toamna, nu cad pentru că vor, ci pentru că a sosit momentul.

Toate visele mi s-au spulberat, inclusiv cel in care eram impreuna. Nu vreau sa mai aud de tine.

Sunt persoane care te calcă pe picior şi îşi cer scuze şi persoane care te calcă pe inimă şi nici măcar nu îşi dau seama

Clipele când ne furam săruturi, când ne dăruiam o îmbrăţişare, sunt încă în mintea mea, chiar dacă mă doare.

După un timp ascult altă muzică, mă atrag alte persoane, am alți prieteni și interese noi... dar am rămas cu aceleași amintiri

Obișnuiai să mă faci să mă simt atât de specială! Și apoi ai plecat.

Uneori adevărul te răneşte, dar te face să te simţi liber

Cuvintele nu au puterea sa te raneasca decat atunci cand persoana care ti le spune inseamna mult pentru tine!

Cand ti-e dor de cineva, nu inchide ochii... o sa-ti fie si mai dor!

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc

| MsBeatrice explică (pentru uka16):

Mersi frumos si da, m-ai ajutat! Daca doresti adauga-ma la prieteni. Fundita e a ta!