| Nesemnat a întrebat:

As vrea s-a stiu din ce se da bacalauratul la istorie, geografie si romana?

4 răspunsuri:
| AdrianTzar a răspuns:

Geografia si istoria României pe care le faci exclusiv în class aXII-a. La limba si literatura română subiectul întâi cuprinde gramatică și mici comentarii literare, subiectul 2 este textul argumentativ, subiectul 3 este un eseu din autorii canonici, cu tot cu încadrarea operei în curentul literar si celelalte. Poți să prinzi Roman, nuvelă, poezie sau teatru.

| portughezu17 a răspuns:

Din istorie, geografie si romana.

| Nesemnat explică (pentru portughezu17):

Nici tu nu ai bac-ul luat nu?

| anamariarot a răspuns:

Vezi ca daca in contextul asta scrii "s-a", o sa fii depunctat