| Anonimusalc a întrebat:

Buna! As vrea sa stiu toate detaliile despre balul bobocilor. Ce probe sunt pentru miss, ca sa intri in concurs, ce probe sunt sa iesi miss boboc, ce trebuie sa faci cu partenerul. Si cum sa castigi sigur miss boboc pana in loc 3!

3 răspunsuri:
| Alex39494 a răspuns:

De obicei probele consta în dans, întrebări de cultura generala și chestii de genul. Eu nu am participat la concursul de miss/mister, dar cam asa e

| sierra1 a răspuns:

~| Anonimusalc: As vrea sa stiu...cum sa castigi sigur miss boboc pana in loc 3!~

Nu este o rețetă pentru asta dar... ăăăă, dar numerele sigur câștigătoare la loto, nu le dorești?

| Violleta2022 a răspuns:

Concursul de domnisoara si cavaler de la balul bobocilor, consta intr-o competitie unde fiecare prezinta ceva artistic la care este talentat: danseaza, canta, recita poezii sau monologuri, mimeaza, apoi raspunde la intrebari pregatite de juriu, intrebarile sunt din cunostintele generale de clasele 1-8, la care se presupune ca elevul stie sa raspunda, ori sunt ghicitori, ori intrebari capcana.
Mai este o proba a dansului cu perechea, unde se pun diverse stiluri de dans si cuplul trebuie sa danseze cu partnerul, cat mai bine si mai corect pe acel stil de dans.
Evident ca mai pot fi si alte probe, inventate de cei din juriu care va pot supune la ele, dar asta tine de imaginatia lor.
In final, juriul va vota cuplul cel mai bun la toate probele.