| 12345678901372849q7r9w7r8w638273827373 a întrebat:

Bună, astăzi am mers la medic și mi-a dat niște supozitoare. Și astăzi îmi vrea mama sa îmi pună unul și eu nu vreau ca ma doare, ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Supozitoare pentru ce? si cati ani ai?
pentru ca exista si pastilute care inlocuiesc supozitoarele.Sau injecti.
DACA ai mai mult de 12 ani ti le poti pune si singur.

Si cu cat stai mai relaxat, cu atat nu te doare.Doar un discomfort.

| 12345678901372849q7r9w7r8w638273827373 explică (pentru Fatamuntilor):

Supozitoare de glicerina
10 ani

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-l pui singur, ca sa nu te doara!

| dewymelly a răspuns:

Încercați să nu rezistați atunci când mama dvs. pune un lucru în gaura de ra hat - dacă o strângeți, va fi mai dureroasă, deoarece mama va trebui să folosească mai multă putere pentru a o introduce.
Amintiți -vă, supozitoarele de glicerină sunt cel mai ușor și mai sigur lucru pe care îl pot oferi pentru a vă face să faceți rapid o ra hat.