| 熊Panda熊 a întrebat:

Ati facut vreo unul dintre voi cursuri de canto? V-au ajutat? As vrea sa ma apuc si eu, nu la muzica culta, ci la muzica usoara. Profesorul de muzica mi-a spus ca am voce destul de buna, cu cateva abateri, si as vrea sa imi lucrez vocea.

5 răspunsuri:
| Idkidk a răspuns:

Eu am făcut, da pe mine m-au ajutat, acum cânt mult mai bine!

| 1JustMe1 a răspuns:

Cursurile de canto sunt ca sa iti dezvolte vocea. Da, ele ajuta destul de mult si iti lucreaza vocea ca sa sune cat mai bine. Ti-ar prinde bine daca iti doresti sa canti mai bine. happy

| ?Panda? explică (pentru Idkidk):

Cat timp ai facut?

| Idkidk a răspuns (pentru ?Panda?):

Pai... Am facut cativa ani... Vreo 4-5 ani, dar ma mai duc cateodata pe acolo.

| Adry05 a răspuns:

Eu m-am apucat destul de recent, cam de pe la inceputul lui decembrie. Pot sa-ti zic sincer ca deja mi s-a imbunatatit putin vocea in sensul ca mi-e mai usor sa ating anumite note si acum sunt si constienta cand o fac, mi-a dezvoltat si urechea muzicala si tot. Daca ai un prof bun, chiar merita. Dar oricum e placut, deci du-te. happy