| KhalaessiDM a întrebat:

Azi este prima mea zi de munca ca si ospatara; problema este ca am 10000 de emotii si nu stiu cum sta prea bine treaba cu servitul si chestii de astea.Niste sfaturi ceva? puppy dog eyes
Multumesc!

3 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Lasa emotiile si concentreazate asupra lucrului. Din vina emotiilor poti sa produci uneori multe erori, mai ales in aceasta meserie. Cauta informatie pe internet, uite eu iti dau aici un link foarte bun, citeste si analizeaza. http://adelinamaries.wordpress.com/......espectat/. Mai cauta info ca-ci este o multime. Bafta. Funda.

| didi12 a răspuns:

Heei,lasa emotiile,nu ajuta la absolut nimic!
Fi pozitiva si nu uita lucrul cel mai important:zambeste! Fi draguta cu clientii, pentru a te aprecia. Daca de aceasta parte, adica aceea de a interactiona cu oamenii nu te temi, eu zic ca e ok.
Mai intervine si partea cu luarea comenzii, si blablabla.Dar asta se va aprofunda odata cu experienta.Nu te astepta sa faci totul perfect, din prima.
Mult succes, si asteptam sa ne spui cum a fost prima ta zi de munca. happy

| KhalaessiDM explică (pentru didi12):

Multumesc frumos! La primele 2 comenzi am dat fail laughing, iar mai apoi spre seara am inceput sa inteleg cum merge treaba. Atuncic and o sa am mai multe comenzi si o sa alerg dintr-o parte in alta, atunci va fi greu. happy