| fataaia001 a întrebat:

Buna! Care credeti ca este cea mai eficienta metoda de a invata pentru bacul la romana/istorie/logica. Sunt clasa a11 a momentan si vreau sa iau nota buna la bac sa intru la facultate fara taxa.Imi puteti da niste metode care credeti ca m-ar ajuta sa învăț mai bine? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Citind paragrafe pe care incerci sa le intelegi logic.
Dar cand te apuci de invatat elimini telefonul, computerul si tableta din camera unde inveti, ca sa ai liniste si nici sa nu te poata deranja.

| annonimaaaa555 a răspuns:

Eu îți zic cum am învățat: Am luat pe capitole sau pe niște părți, am luat un caiet și am scris cuvintele cheie. Am citit tot din carte și după am încercat sa zic eu cu cuvintele mele despre ce era vorba cu ajutorul cuvintelor cheie și după zic tot fără nimic. Eu am mai luat un eseu la română. E una verde și m-a ajutat foarte mult. Îți las un link

https://www.librariadelfin.ro/......ar--i64532