| CristineDelaruss a întrebat:

Ce ziceti, nu va mai fii Jetix ci doar Disney Channel? Va rog dati-mi un sfat pentru ca deja site-ul www.jetix.ro a disparut! va bucura acest lucru? Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| PauLa.M a răspuns:

Am 17 ani laughing dar trebuie' sa recunosc : INCA SUNT FANA DESENE ANIMATE!

Jetix Romania a inceput sa transmita serii importante produse de Disney Channel in august 2008, acestea fiind esentiale in intarirea pozitiei postului in regiune. in doar doua luni de la lansare, serialele precum "Hannah Montana" si "Phineas and Ferb" au fost urmarite de 413. 000 de telespectatori, potrivit masuratorilor Gfk, citate in comunicat.
deci doar se redenumeste postul happy desenele raman aceleasi chiar in plus

73 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai tare program de desene animate a fost fox kids...si putin la inceput jetixu ca dupa si pe el au inceput sa apara tot felul de desene naspa...astea care is acum la disney channel is cele mai varza desene posibile ca nici macar nu le poti spune desene, nu o sa uit fox kids cu pisoiul ekk, viata cu louie, copii de la 402, piratul jack cel teribil.pfai cat ma radeam atunci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. Dar vreau sa vina inapoi Jetix!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu ma bucura de loc.Si un sfat ti-as da sa cauti pe net desenele de la jetix.Cu placere kiss love struck big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

imi place disney channel dar vreau mai ult fox kids era foarte frumos si daca nu vreti sa schimbati disney channel de ce nu invventati un alt brogram unde sa fie toate desenele ce erau pe fox kids jetix si disney channel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare! si mie imi lipseste ffffffff mult fox kids si jetix( urassssccc diseny channel) dar am sa va dau o veste buna. am gasit pe un site 5 dintre desenele de pe fox kids.acestea sunt: oliver twist(varianta saban), piratul jack cel teribil, peter pan(varianta saban), sonic x(de pe jetix) si pinnochio(varianta saban). sunt pe dvd, nu toate episoadele din pacate dar partea cea mai tare e ca sunt dublate in romana si in engleza( cum le vedeam acum cativa ani) si sunt la un pret acceptabil de 30 de lei fiecare. cu tot cu taxa pentru curier rapid( pentru ca numai asta e disponibil si vine comanda in 24-48 de ore) in total ar veni 160 de lei( toate cele 5 plus 10 lei taxa). mai multe informatii pe http://www.mymovie.ro. de abia astept sa mi le iau(mai am o gramada de strans...). pupici si sper ca v-am facut ziua mai fericita~!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum disnep chenal este cel renumit program

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu ma bucura deloc vreau sa se intoarcacrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca a disparut jetixul de tot pentru ca imi place pokemnul de pe jetix mai ales in romana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place disney dar si jetix era frumos inainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceaasta schimbare a scazut mult ratingul canalului stati linistiti. Au scos Jetix si au bagat porcaria cu Disney Chanel cu desene de copii de 2 ani! Au scos Naruto care este desenul numarul 1 in lume si au bagat Hanna Banana si Jonas Pudels. Hanna si Jonas au fost declarati la zmieura de aur ca cei mai slabi cantareti.
A inceput sa fie mai urmarit Minimaxul, macar acolo dupa ora 8 baga Naruto si Bleach (primele 2 in lume). Dar aici ce stau si ma uit la fitoasa aia de Hanna si la idiotii DE Jonas?
Frumoase cat de cat sunt P&F si Zake & Lutter in rest nu a porcarii facute pentru Minimax.
Inainte intrecea CN fara probleme acum deja i-a intrecut Animax.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal sunt foarte suparat ca a disparut jetix era cel mai tare acum porcaria aia de disney cenal mare porcarie ca jetix max era preferatul meu mai ales oracolul intunecat, spioanele etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi placea jetix prostilor as vrea sa fie inapoi si fox chids

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau inapoi FoxKids.Nu o sa inteleg niciodata de ce producatorii au stricat clasicul disney cu Mickey Mouse, Donald etc.Au introdus retardati ca jonas brothers, hannah montana, demi lovato, justin barbier(intentionat nu le-am scris numele cu litera mare pentru ca nu merita). Ce le place unor copii asa ceva chiar nu inteleg...Viata cu louie era si este desenul meu preferat.Mai bine asasinul lui John Lennon il lasa in pace pe John Lennon si asasina asa zisele "staruri" Disney.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau jetix vreau naruto, vreau oban cursele stelare, sonic x, spioanele, W.I.T.C.H si multe altele crying(((((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja e de aproape un an disney a inceput nu mmia placut ca avea mult prea putine desene dar acum chiar ma bucur ca nu mai e jetix desenele alea vechi in comparatie cu astea de le dianey

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie imi plac filmele de pe disnep channel.In rest nu mai ma prea atrage prea multe alte chesti la acest post.Imi placea mai mult Jetix cu Regele shaman, Cursele stelare Oban, Sonix, Naruto desi e suparator ca l-o pus in varianta prescurtata si cred ca asta au facut si cu celalalte anime-uri.In schimb acum imi place la nebunie Animax.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi amintesc ce era pe foxkids inainte... mama cemi placeau! a aparut jetix si au ramas akele desene doar ca sau mai adaugat inca unele super... adoram jetix! aveam niste aminteri frumoase din noptile in care stateam treaza doar ca sa ma uit! nu-mi place disney chanell! dar ie acceptabil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar mi-ar placea sa mai vad NARUTO

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau ca Disney Channel sa arate din nou!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea jetix inapoi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi dar eu vreau sa ma uit la desene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desenele Disney Channel sunt super faine! Pe Jetix nu erau desne originale.Acum pe Disney Chennel sunt desene ca Bafta Charlie, Nini, Aron Stone, Inlocuitorii, Brandy si Dl. Mustacila, Noua Scoala a Imparatului... care pe jetix nu erau.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are dreptate. imi place disney channel insa imi placea extrem de mult naruto si as vrea sa fie din nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul motiv care nu-mi place disney channel este ca da pokemon numai noapteax-(si e adevarat ca disney channel e un canal tampit numai muierilor le place disney channel uitati-va mai jos si vedeti comentarii unele bune despre disney channel numai de la femei! sa votam ca vrem jetix inapoi lasati fox kids si ala era frumos dar imi place mai mul jetix e tare big grind happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba viata cu louie sunt mult mai frumoase ca :tampeniile alea de pe disnep chanel apropo o sa revina jetix!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jetix nu a disparut de tot el mai exista dar nu in limba romana si se cheama JETIX PLAY!

| Bogdan727 a răspuns:

Desenele nu raman aceleasi ce a fost odata jetix si foxkids dispare si ramane numai continut disney adica un mare...

| PrOx a răspuns:

O am un raspuns pentru ea eu personal sper ca spusele nenelui toxxxic sa se adevereasca macar pentru 5 ani iar cacatu de disney chanel sa nu mai apara niciodata in rominia caci e cea mai mare porcarie de cind lumea mai ales cind coppi intre 1 si 14 ani isi dau seama ca is subtitrate in romina deci da sper ca disney chanel cu toate porcariile lui chiar toate sa ajunga acolo unde merita la gunoi si FOX KIDS SI JETIX sa vina inapoi si sa faca regula adica pe bune oameni buni pa astea doua sunt cele mai faine desene ale copilariei si asta nu se va schimba vezi asa ca arzi disney chanel cu creatori tai cu tot!:X

| greenzor a răspuns:

O sa revina jetix