| anamaria_6476 a întrebat:

Cine se uita la serialul turcesc,, Inima nu respecta reguli" (UNUTULMAZ)? Ce parere v-ati facut despre serial? Va place? Ce credeti ca o sa se intample cu eda si melda? Dar cu harun? Vi se pare frumoasa povestea sau dea dreptul stupida? Voi ce ati fi facut daca erati in locul unuia din cele trei pers principale? Si cum o sa procedati sa va uitati dupa inceperea scolii? Primeste funda cine raspunde la toate intrebarile dar va rog sa fiti creativi la rasp intrebarilor.Cine nu se uita sa nu raspunda.(am nevoie de un sondaj pe baza acestor rasp. Sper din suflet sa ma ajutati.Pa-pa...

2 răspunsuri:
| Anastasia_9227 a răspuns:

Eu ma uit de cand a inceput si mi se pare o poveste originala si extrem de frumoasa. Cat despre fete, Eda mi se pare inca un copil naiv care s-a indragostit pe loc, ca orice tanara care primeste atentie din partea unui barbat frumos, elegant, bogat. Nu a crezut nicio clipa ca totul este mai mult o iluzie si aparentele inseala, dar visatoare, s-a aruncat cu capul inainte. Melda mi se pare uratica si neatragatoare, nu stiu ce a vazut Harun la ea- este o femeie matura, inteligenta si descurcareata, intr-adevar, dar deloc frumoasa. Iar Harun ...este un barbat in toata puterea cuvantului, de aceea s-au indragostit amandoua de el. Ca orice barbat, atunci cand s-a vazut respins si amanat de Melda, a cautat o alta cu care sa isi petreaca timpul si care sa il faca sa uite pentru o clipa ( mai multe) de orgoliul sau ranit. A sedus-o pe Eda, nestiind ca este chiar sora Meldei, apoi, vazandu-se intr-o situatie dusa cam departe, a batut in retragere. E destul de curios cum va evolua totul, eu sper sa ramana cu Eda totusi; mi se pare interesanta ideea de a fi cucerit de o adolescenta nebuna si frumoasa. Daca as fi fost in locul Edei, as incerca sa-l fac gelos si sa ma comport cat mai seducator.un barbat isi pierde repede capul si inima in favoarea tineretii si prospetimii. Cat despre inceperea scolii, banuiesc ca te referi la programul temelor. E destul de usor, avand in vedere ca incepe la 8 jumate, deci o sa am timp berechet pentru toate celelalte activitati incat sa-mi ajunga sa ma uit si la serial. Sper ca ti-au ajutat raspunsurile mele. te pup.

| Mirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrra a răspuns (pentru Anastasia_9227):

Eu ma uit la serial de la inceput, si cred ca este o poveste emotionanta si plina de drama.Este un serial frumos, dramatic si care te tine in suspans. Daca as fi fost in locul Edei, nu as fi asa naiva.Intr-adevar,ii este dor de Yagmur dar acum ar trebui sa fie fericita ca este langa ea.In locul Meldei,nu as fi asa de rea,as lasa-o pe Eda, sa-si traiasca viata, pentru.ca stie ca pe Harun nu il mai regastiga. Daca as fi in locul lui Harun,i-as spune lui Yagmur, ca Eda este mama ei, pentru.a faceo fericita.As ierta-o, chiar daca a facut o greseala mare, pentru.a fi o familie fericita din nou.Imi place foarte mult.Eu cred ca Eda este o fata frumoasa dar foarte naiva.Crede orice se spune, nu se intereseaza daca este adevarat.Melda este o persoana rea, ciudoasa.Este foarte inteligenta si te joaca pe degete.Cat despre Harun,este un barbat puternic, frumos, si foarte atragator.Cucereste orice femeie.Ca la orice film, sfarsitul este un final fericit.La sfarsit, Eda si Harun se casatoresc. Sper sa iti fie de folos raspunsurile.Te pup.