| CezaraEM a întrebat:

Buna!
Cum aflu daca Windows-ul meu XP este actualizat la zi? Unde trebuie sa dau? Scuze, dar nu prea ma pricep :-( Funda!

6 răspunsuri:
| Nero15 a răspuns:

Nu stiu daca este tocmai un raspuns la intrebarea ta dar unele functii nu mai merg in Windows xp este destul de vechi iti recomand sa iti iei unul mai nou pentru a fi totul ok.

| CezaraEM explică (pentru Nero15):

Faza este ca, acum cateva zile, mi-a aratat in bara ca cere o actualizare si cred, adica sunt sigura ca este actualizat.
Stiu ca numai este la zi XP-ul, dar nu vreau acum sa reinstalez tot windows-ul sad am poze, jocul meu preferat (salvat) in el si nu vreau sa o iau de la capat!
Adica pozele si restul merg puse pe un cd/dvd, dar jocul? E a nu stiu cata oara cand il fac si nu vreau sa o iau de la capat acum, mai ales ca merge foarte bine acum!
In fine, eu consider ca este actualizat, cand cere actualizari, eu ii dau accept! Merci kiss

| Gonrax a răspuns:

Windows XP nu mai are support din 2014.

Datele jocului (pe care vrei sa-l pastrezi) merg puse pe un stick si dupa ce instalezi jocul sa le bagi din nou in folder, multe programe suporta asta.

Eu zic ca mai bine le pui de acum pe un stick/cd/ce vrei tu decat sa fii nevoita sa reinstalezi fortat, pentru ca atunci chiar nu mai ai cum sa recuperezi.

| CezaraEM explică (pentru Gonrax):

Serios, habar nu aveam ca pot copia datele de la joc (adica salvarea) pe un stick! kiss :-x practic, YOU SAVE MY LIFE!

| CezaraEM explică (pentru Gonrax):

Cred ca o sa incep sa fac asta chiar acum!
Multumesc frumos kiss
Oricum, eu am un laptop care are windows 10 deci, pe pc stau mai mult sa ma joc (GTA, Sims 3 etc) :-D
Si asa, le pot baga pe laptop, nu e mare branza!

| Xdreaper21 a răspuns (pentru CezaraEM):

Nu dai install windows dai update windows de pe pagina oficiala Microsoft si toate date vor fi salvate