| JacquelineMaria7 a întrebat:

Cum aș putea să îmi conving părinții să mă lase la o prietenă acasă de revelion? (Vin mai multe prietene de ale mele)

7 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

Pune-i in legatura cu parintii prietenei tale si le explica ei ca te duci acolo, asta daca este adevarat.

| Adry05 a răspuns:

Si de unde sa stim din momen t ce nu stim din ce motiv NU te lasa?

| JacquelineMaria7 explică (pentru Adry05):

Sincer nici eu nu știu de ce nu m-ar lăsa laughing) probabil să nu fac prostii (adică să beau) sau alte lucruri...Nu le-am dat vreun motiv să creadă asta.
Dar totuși vreau să le arăt ca pot avea încredere în mine, și doresc niște sfaturi care să îi convingă 100% de asta.

| Isabell27 a răspuns:

Vorbestele despre acele fete, da motive sa creada ai tai ca pot fi de incredere etc

| Adry05 a răspuns (pentru JacquelineMaria7):

Pai afla in primul rand de ce nu te lasa si dupa te gândești la solutii n are nimeni ce mesaj sa ti dea sa te lase cand nici nu stim de ce nu te lasa...

| JacquelineMaria7 explică (pentru Adry05):

Tu, de exemplu, cum îți convingi/convingeai părinții să te lase undeva?
Nu ai nevoie de absolut nici un motiv pentru care nu m-ar lasa pe mine, pur și simplu din experiența ta.

| Adry05 a răspuns (pentru JacquelineMaria7):

Da nu trebuia sa-i conving, le ziceam cand si unde si mai ales cu cine merg si daca nu li se parea o situatie dubioasa care mi-ar putea face rau ma lasau.