| Nero a întrebat:

Buna
Cum este corect
(eu) te tai (pe tine)
(eu) te tau (pe tine)
?
(nu de alta dar m-am uitat la RObotzi si ala tot zicea te tau te tau...)
happy

Răspuns Câştigător
| Eddie_4354 a răspuns:

IN ARDEAL ASA SE SPUNE EU TE TAUtongue
as zice lumea.
cum zic moldovenii. amu in loc de acum
asa si ei zic eu te tau
nu e numai la roboti.
asa se vorbeste in ardeal

75 răspunsuri:
| Deĺααα a răspuns:

Buei big grin Corect e,, eu te tai pe tine'' ai vazut ca la RObotzi aia... de multe ori nu vorbeste asa mai corect ca no nici nu-mi gasesc cuv. acum au o voce mai-? nu stiu cum sa iti zic. laughing,, undiva p`as '' intelegi big grin? e doar sa ne amuzam noi. big grin laughing nu de alta daca era sa zica,, undeva pe aicia in loc de undiva p`as '' nu ne-am mai rade. laughing asta e parerea mea...

| selly_9145 a răspuns:

laughing te tai, normal!

| coxx a răspuns:

Te tau? ¿¿¿ laughing
te tai ii corect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa moara familia lu` ala care o dat nef si stupid happyhappy

| bybydeny a răspuns:

Corect este te tai...big grinbig grin

| CrazyLife a răspuns:

Buna ...corect este eu te tai pe tine

| Alessio_8778 a răspuns:

Ardelenii zic : eu te tau
Moldovenii zic : ieu ti tai
Oltenii zic : eu te taiashi laughing)) ba ce ma amuza la olteni e ca ei aproape la orice cuvant au sufixe amuzante -ati,-asi,-arati, etc

| clau23_3331 a răspuns:

Omu' asta care o postat nu se refera la robotzi, si are dreptate in ardeal asa se zice " te tau" in loc de " te tai".

| FineBroAndy a răspuns:

Te tai

| RainUmbrella a răspuns:

Te tai e corect vezi si in DOOM in DEX plus ca la Robotzi gresesc cuvintele intentionat pentru amuzament.

| danimotenel a răspuns:

Vad ca tot mai multa ume se uita la robotzi nu ca n-ar fi misto dar daca zicea te tai... nu prea mai avea la ce sa razi dar corect este te tai ce de la robotzi au facutasta din adins pentru noi ce care santem fani ROBOTZI, legendaru MO si epicul F.O.C.A

| strike118 a răspuns:

Si tu te uiti la RObotzi? Corect este te tai.tai
Te tai.te tai.cu talent te decupez...

| MetalRocker a răspuns:

Vezi ca te tau daca nu scrii tai!

| GmG a răspuns:

Te tai e forma corecta happy

| UnConTroLLed_6190 a răspuns:

Dont think at stupids things, what the owners of that site write "te tau" just for fun.Ma sparg cu englezalaughing

| BogdyBora a răspuns:

Corect te tau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corect este te tai...

| Nero explică:

Pentru toti, eu nu invat din RObotzi dar am mai auzit acest cuvant si la alti oameni pentru ca cum au spus unii este folosit in ardeal si eu stau in Mures deci...

| Nero explică:

Apropo cred ca RObotzi sant facuti in cluj dupa cum puteti vedea in episodul 8 "Huda" numarul daciei care cade pe manelist este CJ 02 MO =]]

| Domyno a răspuns:

Mda... m-a asteptam sa isi dea seama macar unul dintre voi de "anomalie"! Acel "TE TAU" nu e pus la intamplare. Cand Mo si Foca se intalnesc, Foca avea o carte de psihologie... iar pe coperta ghiciti de simbol era? Era "TAU"! De aceea cei de la creative monkeyz au inlocuit "tai" cu "TAU"!winking

| adrianstabul a răspuns:

Te tau se zice in maramures corect este te tai.

| Love_6750 a răspuns:

(eu) te tai (pe tine)

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

cati ani ai? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te tau te feliez cu talent te decupezlaughing su app pe ala il cheama Mo! angry

| Yoคna a răspuns:

Te tai in bucati.hee hee

| Dmesss a răspuns:

Aia sunt modoveni. Asta explica totul!

| DanDannn a răspuns:

Te tai este corect gramatical. Te tau nu inseamna nimicwinking robotzii fac haz de necaz.

| B0GDI a răspuns:

Sincer esti foarte prost daca nici macar atat nu stii si ca un serial ca RObotzi te-a facut sa ai confuzii in privinta asta...

| Kerli a răspuns:

Corect este te tai, infinitivul este a taia
Te tau este incorect deoarece nu exista infinitivul a taua

| xKikOAlecswaa a răspuns:

Corect este TE TAI. Tai arata ca pe tine. De exemplu :
Eu te tai. Eu pe tine. Ai inteles?
Si la Robotzi. Acolo MO se exprima gresit pentru ca e un fel de comedie.
Pa, pa!