| Nero a întrebat:

Buna
Cum este corect
(eu) te tai (pe tine)
(eu) te tau (pe tine)
?
(nu de alta dar m-am uitat la RObotzi si ala tot zicea te tau te tau...)
happy

Răspuns Câştigător
| Eddie_4354 a răspuns:

IN ARDEAL ASA SE SPUNE EU TE TAUtongue
as zice lumea.
cum zic moldovenii. amu in loc de acum
asa si ei zic eu te tau
nu e numai la roboti.
asa se vorbeste in ardeal

76 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu exista verbul a taua.

| danimotenel a răspuns:

Vad ca tot mai multa ume se uita la robotzi nu ca n-ar fi misto dar daca zicea te tai... nu prea mai avea la ce sa razi dar corect este te tai ce de la robotzi au facutasta din adins pentru noi ce care santem fani ROBOTZI, legendaru MO si epicul F.O.C.A

| Dmesss a răspuns:

Aia sunt modoveni. Asta explica totul!

| strike118 a răspuns:

Si tu te uiti la RObotzi? Corect este te tai.tai
Te tai.te tai.cu talent te decupez...

| Loola_4761 a răspuns:

Eu te tai...sa stii ca si eu ma uit dar creatorii au spus asa ca sa il faca amuzanthappy

| ElenaLove2 a răspuns:

Corect este te taihappy dai fundita?

| bybydeny a răspuns:

Corect este te tai...big grinbig grin

| adrianstabul a răspuns:

Te tau se zice in maramures corect este te tai.

| Poison3Fata a răspuns:

Te taiwinking asta e corecttongue

| BogdyBora a răspuns:

Corect te tau...

| clau23_3331 a răspuns:

Omu' asta care o postat nu se refera la robotzi, si are dreptate in ardeal asa se zice " te tau" in loc de " te tai".

| xKikOAlecswaa a răspuns:

Corect este TE TAI. Tai arata ca pe tine. De exemplu :
Eu te tai. Eu pe tine. Ai inteles?
Si la Robotzi. Acolo MO se exprima gresit pentru ca e un fel de comedie.
Pa, pa!

| snklorelay a răspuns:

Buna nero,corect este TE TAI, replica ''Te tau,te tau, te feliez, cu talent te decupez'' este spusa asa referitor la rromi sau cocalari pentru ca ei niciodata nu vorbesc corect laughing

| teo_1007 a răspuns:

(eu) te tai (pe tine )este corectwinking

| dyana_1932 a răspuns:

Amandoua variante sunt corecte se spune si te tau, dar si te tai.sunt corecte amandoua.

| laptecumiere a răspuns:

Haha happy eu te tai