| lola827837 a întrebat:

Buna, daca am 15 ani si vreau sa merg la un concert la care cei sub 18 ani trebuie sa fie însoțiti de un părinte sau gardian adult, pot intra daca merg cu o prietenă majoră? Vreau răspunsuri la întrebare, nu altfel de comentarii, mulțumesc!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu când aveam 15 ani am intrat într-un club și am băut și alcool. M-au întrebat bodyguarzii de la intrare dacă am 18 ani și am zis "da". Ai șanse să intri, depinde de agenții de pază d-acolo.

| dullcat a răspuns:

Nu cred ca prietena se considera gardian adult.Totusi, ce fel de concert e? E posibil ca la intrare sa nu te lase sa intri cand va verifica biletele si atunci te strafoci degeaba.

| lola827837 explică (pentru dullcat):

Multumesc de răspuns! nu este inca anunțat in Romania, dar este posibil ca la anul o trupa sa aiba concert aici si doar voiam sa știu daca as putea merge ca sa nu strâng bani pentru bilet degeaba. dar daca vor veni probabil vor face concertul intr-un loc cum ar fi arena națională. nu știu daca ajută cu ceva locația

| dullcat a răspuns (pentru lola827837):

Cu placere.Sincer, cred ca nu strica deloc sa strangi acolo o suma de banuti.Nu vad nicio pierdere daca acum consideri ca aduni pentru bilet si apoi te razgandesti, spunand ca iti doresti altceva.Nu te afecteaza cu nimic decat in momentul in care ii cheltui si atunci trebuie sa alegi bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca prietena majora are PROCURA notariala (semnata de ambii parinti, la un noar poublic), ca este tutorele tau legal si isi ia raspunderea ta, in totalitate.

| DWAtri a răspuns:

Buna! Da, poti intra la concert chiar daca ai 15 ani, atata timp cat ai un părinte sau un gardian adult care te însoțește. Daca mergi cu o prietena care are peste 18 ani, vei fi în conformitate cu cerințele organizatorilor evenimentului.

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns:

Da.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Poti merge si singur daca esti inalt.