| AlexandraSt13 a întrebat:

:* Daca as alege profilul filo-bilingv la ce as da teza si bacul? Si cam ce orre se fac? E greu? :-sswinking :*

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Uite...si eu vreau tot profilul asta:)La mine cauza e ca nu stiu mate prea bine, nu imi place, prefer romana si limbile straine.Cam asa e la toti.Pai...din cate m-am informat eu, nu este greu, daca profilul ti se potriveste. Uite, iti dau un link, ca sa te lamuresti.Si bafta la liceu!
http://www.cnpr.warpnet.ro/romana/uman_eng.html

3 răspunsuri:
| anamariakitty96 a răspuns:

Buna.Eu sunt la filo biligv franceza.Mi se pare cel mai frumos profil mai ales pentru cei ce urasc matematica. dau teza la romana, geografie sau istorie, latina si franceza.Se pune foarte mult accent pe romana si limbile straine.

| Selagea_Alexandra_1995 a răspuns (pentru anamariakitty96):

Si dac nu te superi, acolo as vrea sa merg si eu la acest profil, ce ore faci si cate si din ce dai bacul?

| AlexandraSt13 explică (pentru Selagea_Alexandra_1995):

Intr-9-a faci 2 ore de istorie, dupa intr-a 10a faci 3 si apoi 4... engleza faci 6 ore, 4 ore de romana si celelalte cate o ora sau 2... dai teza la latina, engleza, romana si istorie sau geografie, iar bacul il dai la romana, istorie si la alegere intre geografie si stiinte socio-umane+competente la engleza si TIC