| AnemonaP a întrebat:

De exemplu, daca astazi consum 1200 de calorii, mamanc sanatos si ard 1400 calorii slabesc, dar daca consum 1200 si ard 300 calorii,mancand tot sanatos, slabesc?

Răspuns Câştigător
| valy01 a răspuns:

Ca să slăbești trebuie să arzi mai multe calorii decât mănânci. Însă în primul rând trebuie să afli numărul de calorii pe care trebuie să le mănânci ( poți încerca www.freedieting.com), iar apoi dacă vrei să slăbești scazi din acele calorii 300-500.

| AnemonaP explică (pentru valy01):

Da,iar intrebarea mea este: daca voi consuma 800 de calorii si ard doar 300 slabesc?

| anamariarot a răspuns (pentru AnemonaP):

Nu slabesti daca vei consuma 800 si vei arde doar 300. Ce nu ai consumat se va depune sub forma de celule adipoase happy

| FaraNume1245 a răspuns (pentru AnemonaP):

Nu e destul de logic raspunsul utilizatorului de sus?

6 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Caloriile conteaza dar sunt irelevante, toti avem prietenul ala care mananca oricat si nu se ingrasa. Ca sa slabesti e foarte simplu, nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi si nu mai bea altceva in afara de apa.

| valy01 a răspuns:

Nu. Trebuie să arzi mai mult decât consumi.

| Ostepoc_Alex_2002 a răspuns:

Sigur ca da normal