| FataTPUpunctRo a întrebat:

Decii eu am strabism si trebuie. sa port ochelarii, dar problema este ca eu nu prea vreau din cauza ca unii copii (aproape toti) rad de mine, si mai bine ma lipsesc. Insa am auzit ca strabismu` se poate indrepta si cu lentilele de contact, este adevarat? Pentru ca mai bine port lentile de contact decat sa rada copii de mine.sadDa, stiu.nu prea gandesc bine `dar...
Intrebarea mea este: Daca port lentilele, mi se indreapta strabismu`? Si daca da, cat costa niste lentile speciale pentru. asa ceva.Mentionez ca am 12 anihappy. Dau si funda!

4 răspunsuri:
| andrei7dream a răspuns:

Mai cum ai purta lentile de contact si ochelari e tot aia doar ca lentilele nu ti se vad si te cam deranjeaza la ochi (parca tiar intra praf in ochi) din cate stiu eu si lentilele le poti purta de la 18 ani din cate stiu

| Buuff a răspuns:

Eu am strabism de la 3 ani.si acum am 15 ani.cu lentile de contact mai rau ii afectezi.De mine nu rade nimeni mai ales ca mi-am luat toate modele de ochelari.acum am unii normali care bat putin spre violet.Strabismu se indreapta foarte greu. (bine depinde de ce forma)...Dar tu cu lentile o sa fortezi ochiu si nu o sa te ajute happy. Vorbesc serios happy

| FataTPUpunctRo explică (pentru Buuff):

Si de la 3 ani pana acum, Nu ti s`a indreptat deloc?straight face

| FataTPUpunctRo explică (pentru Buuff):

Si de la 3 ani pana acum nu ti s`a indreptatstraight face? Dar cel mai mult ma deranjeaza pe mine la strabism este ca ma cam impiedica sa am prieten.Acum intrebarea mea este:Ai reusit sa ai prietena?(plz, sa nu te superi ca te-am intrebat)