| oFrunza a întrebat:

Buna dimineata, diseara am tren la ora 21 si trebuie sa ajung la iubita, ajung tocmai dimineata la ora 7 deci fac cam 9 ore pe tren si vreau sa ii duc macar un trandafir... vreau ceva idei cum fac sa il pastrez cat mai intact pe tren.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In folie de aluminiu sau celofan, se va aburii si se va inabusii, vestejindu-se.
Daca este fata de inteles, va pricepe ca este imposibil sa-i duci o floare pe vremea asta, in conditiile astea.
Mai bine ii cumperi ceva acolo, sau ii duci o bomboana, ciocolata de acasa de la tine.
Sunt convinsa ca 2 ore nu or sa faca cine stie ce diferenta, decat sa primeasca o vestejitura.
Daca ar fi frig in tren, ai avea sanse sa-l duci frumos, dar nu prea cred, pentru ca acum este foarte cald in tren si nu rezista.

| oFrunza explică (pentru Violleta2022):

Multumesc frumos si imi cer scuze de toata romana mea la ora aia dar abia iesisem de la lucru.

O sa ma risc si o sa ma duc la florarie sa vorbesc cum mi-l poate aranja mai bine sa reziste cat mai mult.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate nu va rezista nici o floare timp de 9 ore in caldura, fara apa, in tren este totusi cald si se vestejeste.
Dar poti cumpara din gara, cand ajungi, o floare, sunt convinsa ca vei gasi acolo ceva florarii.

| oFrunza explică (pentru Violleta2022):

La ora 6:44 nu prea o sa gasesc nici o florarie si ea ma asteapta in gara... ea a fost putin suparata ca toate prietenele ei au primit ceva de Dragobete si ea nu, ca e o distanta intre noi si i-am spus ca ma revansez acum.

Ma gandesc la o folie de aluminiu si sa il stropesc inainte sa il impaturesc in ea...

| Ara997 a răspuns (pentru oFrunza):

Ia o orhidee, din aia cu fiola la coada -( e pe bune ) si este si ambalata elegant si va tine la transport. poti alege una deosebita! va intelege de ce nu ai luat trandafir... va fi f. incantata ca ai gasit totusi o solutie sa -i faci o atentie. felicitaript intentie

| oFrunza explică (pentru Ara997):

Stiu ce spui, am mai vazuut dar nu prea ar merge orhidee ca nu stiu daca ii plac si...
Multumesc frumos!