| anonim_4396 a întrebat:

Bună, din clasă a 5-a îmi place foarte mult de o colegă, însă se pare că amândoi știm că e mai mult o "joacă" să ai prietenă la această vârstă, așa că aștept momentul potrivit. Problema e că nu mai am răbdare până în acel moment, CRAP! Suntem în clasă a 6-a și avem multe în comun, sunt cam singurul băiat pe care îl salută. Dacă și ea așteaptă acel moment, dacă și ei îi este rușine să întrebe, sau să spună ce simte? Suntem foarte maturi, spre deosebire de alți copii de aceeași vârstă. Acum câteva săptămâni îi spuneam, mai mult că o glumă, "știi că te iubesc nu?" și ea spunea "da, știu!". Mă rog, cam jenant, să continuăm. Încerc să mă apropii cât mai mult de ea, dar dacă până o întreb eu, apare "concurență". Nu știu ce să fac. E UN ÎNGER, UN ÎNGER VĂ SPUN!

Să îi spun că o plac?; Să îi fac un compliment? Să mai aștept până în a 7-a?

MORRRRR.

Răspuns Câştigător
| Rain1 a răspuns:

Mai daca tot ''crapi'' si o placi asa de mult spune-i. O sa-ti dea sgur un raspuns. Si poate si ea vrea sa faci tu primul pas. Oricum, incercarea moarte n-are, asa ca dai bataie si spune-i. Nu ai ce piede oricum.Succes!

7 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Vorbeste cu ea pe mess,fa-o sa se simta bine, daca vreodata iti povesteste despre fostii ei iubiti, spune-i ca, cu tine i-ar sta mai bine, spune-i ca este dulce happy Spune-i ca o placi! Te place sigur.Sa va iubiti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei! Pentru clasa a 6-a scrii prea corect și gândești destul de matur. Asta e foarte bine. De ce să aștepți momentul potrivit? Tot ce trebuie să faci e să înțelegi noțiunea de prietenă la vârsta aceasta. Țineri de mână, plimbări, pupici, chestii care au o limită. Încearcă să te apropii de ea ca și prieten și vezi ce se întâmplă apoi. Nu pierde vremea, fă ce simți! Baftă!

| Love4Music a răspuns:

Nu mai astepta ca ti-o fura actioneaza cat mai repede.

| MerVeilleuX a răspuns:

Eşti numa' bun de prietenă. Întreab-o dacă te place sau spune-i ce simţi pentru ea. tongue

| ToxyckUuhhh a răspuns:

Mai daca te place iti va spune da sau nu depinde de ea acum...eu am o zicala poate te ajuta "incercare moarte n-are" in cazul in care spune nu ii spui ca sa ramaneti ca si pana acum...si eu am fost in locul tau darr..eu am actionat mai repede tongue succeswinking

| TheAllmightyLighting a răspuns:

Mulțumesc pentru tot. Mâine o să îi spun, din păcate în timpul școlii. Țineți-mi pumnii.

M-am pregătit! big grin