| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Este vorba despre o chestie super serioasă. Eu stau într-un sat, la țară. Pe aici sunt o groază de oameni care abandonează pisicuțe.
Sunt zgonite de oamenii în vârstă, uneori chiar și agresate. A fost și o vecină în vârstă care a avut pisici și avea grijă de acestea, dar aceasta este în prezent într-un azil, din cauza vârstei și incapacității de a se mai descurca singură. Eu am avut 4 pisicuțe, pe care le-am luat de pe străzi și le-am crescut, iubit și îngrijit. Acele pisicuțe abandonate sunt în prezent aici pe străzi, și câteodată vin la mine să le hrănesc. Pe canicula asta le-am așezat un bol mare, pe care îl umplu regulat cu apă rece și de asemenea, și câteva boluri pe care le umplu regulat cu hrană pentru pisici. Sunt aproape 30 de pisici, îmi sunt tare dragi, dar aici e problema. Sunt atât de multe, încât vecinii nu le mai suportă. Vecinii mei din sat devin agresivi cu pisicile respective, iar eu nu mai știu ce să fac. Nu vreau să le facă rău, sau să fie chinuite. Am avut probleme cu vecinii, certuri peste certuri, încercând să apăr pisicile. Aici sunt oameni care nu au empatie față de animale, pur și simplu nu au. Vă rog, dacă știe cineva niște centre de adopție unde ar primi măcar câteva pisici, sau dacă vrea cineva vreo pisică, aș fi recunoscătoare. Sunt conștientă că unele adăposturi sunt pline și nu mai primesc, de aceea întreb dacă știți care adăposturi primesc. De asemenea, dacă știți oameni care își doresc o pisicuță, vă rog să-mi ziceți. Pisicile astea nu sunt în siguranță aici. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Sânt Adăposturi de pisici Domană dar cred că sânt în orașe nu în sate. Din câte am înțeles locuitorii din satul Dumneavoastră unde locuiți sânt agresivi cu animalele. Nu aveți ce să-le faceți fiindcă ei așa sânt în interiorul lot cu Adevărat in sufletul lor și inima lor față de animale ori cât le-ați explica vor continua să agreseze animalel și săle fac rău fincă ăștia sânt "oamenii" ăștia fără frică nicio teamă de Dumnezeu. Cine își bat joc de animalel alea și le tratează cu atâta dușmănie atâta răutate violență cruzime și Dumnezeu să-i vadă să-i audă să-i știe pe toți.

| 1onur a răspuns:

Nu înțeleg nici eu cum poți avea atâta ură Dușmănie pentru animale fie pisică câine sau ori-ce fel de de animal trebuie să fi un "om" plin de urâciune în interior ca om să ai primul gând prima intenție de a face rău unui animal care nu se poate apăra nu poate vorbi singura lui soluție "să-și salveze viața" este sa fugă dacă mai poate fugi din mâinile omului ce zace numai răutate și urâciune în el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 1onur):

Nu am în sat la mine, știu. Am întrebat dacă cineva cunoaște un adăpost care primește pisici, poate fi oriunde, în București spre exemplu. Da, unii oameni sunt pur și simplu atât de lipsiți de suflet, și n-ai ce le face.

| 1onur a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevărată Doamnă.

| elennaionela14 a răspuns:

Anuntati politia animalelor.