| farcasgiulia a întrebat:

Buna fetelor! Am 13 ani si sunt pe " stop ". Inca nu mi s-a regularizat ciclul. Nu mi-a mai venit din 12 februarie. Am citit intr-o carte ca poate intarzia pana la 6 luni si apoi sa iti vina si sa te tina o zi sau 10 zile. Mie deja mi-a venit de 3 zile. Problema e ca imi curge foarte foarte putin. E ok? Adica nu prea se scurge pe absorbant, dar cand ma sterg, hmm... e destul de mult. Imi cer scuze ca va dau atatea explicatii dar asa de putin trebuie sa >vina In comparattie cu alte dati este foarte putin. O alta intrebare este: am voie sa fac baie, deci sa stau acolo o vreme in vana si sa ma relaxez, dau este mai bine sa fac dus? Daca fac baiue ce se intampla/? Si ultima intrebr este : la varsta asta am voie sa port OB-uri? Ma gandesc ca la vara am sa merg la mare cu parintii si mno... daca o sa fiu pe stop ce ma fac? E dureros cand ti le introduci? Multumesc mult de atentie. Ofer Funda! Multa sanatate tuturor!:*:*

6 răspunsuri:
| farcasgiulia explică:

Scuze pentru greseli

| RainbowAndra a răspuns (pentru farcasgiulia):

Eu zic ca nu trebuie sa te ingrijorezi ti se va restabiliza ciclul, multe fete se confrunta cu dereglari.
Sa nu folosesti ob-uri, deoarece alea sunt pentru femeile care au facut deja sex, deci nu se recomanda virginelor.

| farcasgiulia explică:

Meri mult, dar la vara, la mare ce ma fac?

| RainbowAndra a răspuns (pentru farcasgiulia):

Pai la vara induri si tu sad N-o sa poti merge la plaja in perioda menstruatiei straight face, stiu e nasol dar cu asta se confrunta toate fetele straight face
Nu-ti faci griji ca o sa ai destule zile de distractie vara. Bafta :*

| RainbowAndra a răspuns:

Apropo sa nu faci baie cand ai ciclu, daca vrei sa te speli spalate pe parti ale corpului, deoarece daca te speli acolo cand ai o sa te doara burta, crede-ma am patit-o laughing :*

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Daca zici ca mama ti-e medic de meserie, de ce apelezi la ajutorul altora in probleme medicale?